به گزارش افکارنیوز،

 اقبال شاکری عصر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای آتش‌نشان پلاسکو در جمع خبرنگاران درباره افزایش نرخ کرایه‌های مترو و اتوبوس درسال آینده اظهار کرد: افزایش حداقلی کرایه‌ها موردنظر اعضای شورا است و معتقدیم که باید مطابق تورم برنامه‌ریزی انجام داد.

وی ادامه داد: مصوبه شورای اسلامی شهر تهران به فرمانداری ارسال شده و باید آنها نیز نسبت به این موضوع ابرازنظر کنند که در هر حال شورای شهر، نظر فرمانداری را در جلسه یکشنبه آینده بررسی می‌کند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: به طور حتم فرماندار تهران باید روی مصوبه شورای شهر نظر دهد اما تصور می‌کنم دو طرف با افزایش نرخ حداقلی موافق باشند.

به گفته شاکری اگر فرمانداری تهران با افزایش نرخ کرایه‌های مترو و اتوبوس موافقت نکند این موضوع به شورای حل اختلاف ارجاع داده می‌شود و تصمیم‌گیری نهایی به آن زمان موکول خواهد شد.

وی از عملکرد دولتها نسبت به پرداخت نشدن یارانه کرایه‌های حمل و نقل عمومی گفت: اگر دولت سهم خود را در حمل و نقل عمومی پرداخت کند علاوه بر اینکه افزایش قیمتی نخواهیم داشت بلکه قیمت حمل و نقل عمومی رایگان می‌شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: متاسفانه طی هشت سال گذشته، دولت حتی قانون پرداخت یک سوم حقوق خود در قبال یارانه حمل و نقل عمومی را پرداخت نکرده است.

شاکری تصریح کرد: اگر دولت سهم قانونی خود را پرداخت می‌کرد شاهد هیچگونه افزایش قیمتی در نرخ کرایه‌ها نبودیم و در حال حاضر نیز این سهم را شهرداری می‌پردازد که باید مسئولان ذیربط پاسخگو باشند.