به گزارش افکارنیوز،

بر اساس اعلام سامانه خانه مطبوعات، تا 21 اسفند، 2889 نفر ضمن ثبت‌نام، با تکمیل مدارک، کد پیگیری دریافت کرده و در حال بررسی تایید عضویت توسط خانه‌های مطبوعات و ادارات ارشاد هر استان هستند که عضویت حدود 500 نفر تایید نهایی شده است.

طبق آمار سامانه خانه مطبوعات، استان‌های «فارس، کرمان، قزوین، خراسان رضوی و البرز» به ترتیب بیشترین آمار ثبت نام اعضا را به خود اختصاص داده‌اند و استان‌های «فارس، آذربایجان غربی و کردستان» بیشترین صف انتظار برای بررسی عضویت افراد ثبت نام شده را دارند.

همچنین از زمان آغاز اعلام نامزدی (18 اسفند) تا پایان 21 اسفند، 67 نفر در استان‌های مختلف، نامزدی خود را برای انتخابات، اعلام و در سامانه ثبت کرده‌اند که استان‌های اردبیل و قزوین بیشترین تعداد نامزد ثبت نامی را داشته‌اند.

طبق اعلام قبلی، فرصت اعلام نامزدی تا 25 اسفند ماه است و 25 تا 28 اسفند نیز زمان بررسی صلاحیت نامزدها خواهد بود.

اعضای خانه‌های مطبوعات سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سایت khanehmatbooat.ir نسبت به ثبت نام و بارگذاری مشخصات خود اقدام کنند.

کسانی که تاکنون عضو خانه مطبوعات نبوده‌اند نیز می‌توانند با ثبت نام در این سامانه الکترونیک نسبت به ارایه درخواست عضویت خویش اقدام کنند.

همچنین جهت سهولت کار و رفع اشکالات احتمالی شماره تماس نمایندگان ادارات کل و نمایندگان خانه‌های مطبوعات به تفکیک هر استان در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ پاسخگوی سئوالات احتمالی در این زمینه خواهند بود.

ثبت نام در این سامانه جهت شرکت در انتخابات هیات مدیره خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور که به طور همزمان و به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد، الزامی است.