به گزارش افکارنیوز،

سردار بتولی معاون عملیات نیروی انتظامی در تشریح این خبر اظهارداشت: قرارگاه مرکزی امام علی (ع) در مناسبت های مختلف مانند نوروز، اربعین، راهپیمایی 22 بهمن، انتخابات و ... بنا به تدابیر هیات رئیسه نیروی انتظامی با دبیری معاونت عملیات ناجا و با حضور نمایندگان قرارگاه های فرعی از پلیس های تخصصی نظیر "مقداد" از مرزبانی ، "یاسر" بازرسی کل ناجا، "ظفر" فرماندهی یگان های ویژه، "ابوذر" پلیس پیشگیری، "عمار" پلیس آگاهی، "نصر" پلیس راهنمایی و رانندگی با هدف ایجاد هماهنگی بین بخشی، فرابخشی و هدایت عملیات های مشترک، فعالیت خود را آغاز و از این طریق تدابیر و دستورهای هیئت رئیسه ناجا را به رده های اجرایی ابلاغ و نسبت به هدایت آنان در هر یک از موضوع های مذکور اقدام می کند.

وی با اشاره به تعطیلات نوروزی 96 از راه اندازی قرارگاه مرکزی امام علی (ع) در معاونت عملیات ناجا خبرداد و گفت: این قرارگاه 23 اسفندماه با حضور فرمانده ناجا افتتاح و تا 15 فروردین 96 فعالیت می کند.

سردار بتولی همچنین به تشکیل هفت قرارگاه فرعی در پلیس های تخصصی اشاره و تصریح کرد: قرارگاه های مزبور در راستای انجام بهینه مأموریت ها، براساس شرح وظایف اعلامی نسبت به هدایت رده های متناظر در فرماندهی انتظامی استان ها اقدام کرده و به طور مستمر عملکرد آنها را رصد می کند؛ همچنین در فرماندهی انتظامی استان ها، قرارگاهی در مرکز استان راه اندازی می شود.

معاون عملیات ناجا خاطرنشان کرد: ایجاد هماهنگی و برقراری تعامل با قرارگاه های فرعی پلیس های تخصصی و فرماندهی انتظامی استان ها؛ ابلاغ تدابیر و خط مشی های هیئت رئیسه ناجا، پیگیری حوادث و رخدادهای مهم و اعلام نتایج به مبادی ذیربط، تهیه و تدوین بولتن روزانه و ارائه گزارش به هیئت رئیسه ناجا، جمع بندی گزارش و اقدام رده ها و انعکاس به مبادی مربوطه از وظایف قرارگاه مرکزی امام علی(ع) به شمار می آید.