به گزارش افکارنیوز،
محسن ولیئی مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های اصلی این نهاد تأمین مسکن برای محرومان جامعه است، اظهار داشت: در ۱۱ ماهه امسال ۲۳۸ واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت این نهاد واگذار شده است که از این تعداد ۴۵ واحد روستایی و ۱۹۳ واحد شهری بوده است.
 
محسن ولیئی با اشاره به اینکه برای تأمین این تعداد واحد مسکونی بیش از ۸۱ میلیارد و ۷۰۱ میلیون ریال هزینه شده است، افزود: کمک به تأمین مسکن برای مددجویان در قالب پرداخت بلاعوض، کمک‌های خیران و آورده مددجو انجام می‌شود که بیش از ۶۰ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال از این مبلغ از منابع امدادی و بیش از 2 میلیارد و یکصد میلیون ریال از محل اعتبارات مسکن کمیته امداد استان تهران و مابقی از آورده مددجو تآمین شده است.
 
وی با اشاره به اینکه واحدهای مسکونی که توسط کمیته امداد ساخته می‌شود دارای ویژگی‌های خاص خود هستند، گفت: ارزان بودن قیمت ساخت آنها و همچنین برخورداری از کیفیت مناسب و رعایت اصول فنی و مهندسی در ساخت، از ویژگی‌های این واحدهای مسکونی است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: تمامی واحدهای مسکونی ساخته شده برای مددجویان این نهاد، ضد زلزله هستند و رعایت آیین‌نامه ۲۸۰۰ در ساخت آن‌ها الزامی است.
 
وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۱۷ واحد مسکونی مددجویی در قالب تعمیرات بازسازی شده است، بیان کرد: برای این تعداد تعمیرات مسکن، بیش از ۳۰ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریال توسط کمیته امداد استان تهران پرداخت شده است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان تهران مسکن را یکی از ضروری‌ترین و اولویت دارترین نیازهای مددجویان عنوان کرد و گفت: سقف کمک بلاعوض خرید و نوسازی کمیته امداد به مددجویان روستایی مبلغ ۱۵میلیون تومان و برای مددجویان شهری ۲۵میلیون تومان است که اولویت ارایه این تسهیلات با زنان سرپرست خانوار و ایتام است.
 
وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش‌های این نهاد، همکاری و مشارکت مسئولان و خیران، زمینه بهره‌مندی مسکن برای تعداد بیشتری از خانواده‌های نیازمند فراهم شود.
 
جواد نظریان مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۱ تهران، کاظم رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ، جمعی از مددجویان تحت حمایت و مدیران و مسئولان کمیته امداد استان تهران نیز در این همایش حاضر بودند.