به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین اشتری در رزمایش نوروزی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و در جمع خبرنگاران میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سال جدید را تبریک گفت و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشت.

وی افزود: امروز تعدادی از مسئولین و کارکنان فرماندهی انتظامی به نمایندگی از جمعیت کل مستقر در تهران در رزمایش نوروزی جهت آمادگی بیشتر شرکت کرده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت:‌ این رزمایش در سنوات گذشته هم وجود داشته است اما امسال با آمادگی و تجهیزات بیشتری برگزار شد.

وی گفت: اکثریت کارکنان و فرماندهان انتظامی تهران بزرگ در ایام عید در تهران حضور دارند و تعدادی هم از فرماندهی و ستاد تهران بزرگ مأمور شده‌اند.

سردار اشتری خاطر نشان کرد:‌به علت مسافرت اکثر مردم لازم است تا حفاظت بیشتری نسبت به روزها و ماه‌های گذشته اعمال شود لذا گشت‌های خودرویی و موتوری بیشتری در این ایام فعال و در تمام محله‌ها حضور خواهند داشت همچنین کانکس‌ها و پاسگاه‌های ثابت و موقت در نقاط مختلف مستقر شده و بیش از 553 مقر در ایام عید علاوه بر گشت‌های گذشته اضافه شده است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: تعدادی از شهروندان تهران در ایام عید به مسافرت نرفته و تعدادی هم مسافر از دیگر نقاط ایران به تهران می‌آیند که باید برای همگی آنها امنیت و آرامش حفظ و برقرار شود.

سردار اشتری افزود: نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای قبلاً مشخص و به مسئولان مربوطه اعلام شده که البته تعدادی از این نقاط رفع عیب شده‌اند اما به نظر می‌رسد که با برنامه‌ریزی خوب انجام شده در ایام عید حادثه‌های کمتری نسبت به ایام گذشته داشته باشیم.

وی ضمن توصیه به رانندگان مبنی بر عدم رانندگی در حالت خستگی تصریح کرد: با توجه به نظر سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی در تعداد زیادی از روزهای عید از رانندگان می‌خواهم تا با تجهیزات کافی سفر کرده و طول سفر را جزو سفر خود بدانند ضمن اینکه به توصیه‌های همکاران بنده هم عمل کرده و آن را جدی بگیرند. 

سردار اشتری با اشاره به بازدید روز گذشته خود از مناطق عملیاتی جنوب گفت:‌ 6 میلیون نفر مسافر در طول سال به 5 استان ایران، جهت بازدید از مناطق عملیاتی سفر می‌کنند و در ایام عید هم یک میلیون نفر به استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی برای بازدید از مناطق عملیاتی سفر خواهند کرد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران افزود: با توصیه‌های پلیس به رؤسای کاروان‌های راهیان نور امیدوارم که حادثه‌ رانندگی برای آنها رخ ندهد این در حالی است که در طول دو سال گذشته حادثه نگران‌کننده‌ای را برای این کاروان‌ها نداشته‌ایم همچنین وضعیت خوبی از نظر ایمنی و عملیاتی در مناطق عملیاتی کشور داریم.

وی تصریح کرد: از نظر من سال 95 برای کل کشور اتفاقات پررنگی رخ داد همچنین حوادث بزرگ و مختلفی مانند پلاسکو هم صورت گرفت .

وی گفت: در مجموع نمره خوبی به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در سال 95 می‌دهم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مورد اقدامات و برنامه‌های ناجا در سال 96، خاطر نشان کرد: مقابله و مبارزه با ورود کالای قاچاق به کشور با توجه به تأکید فراوان مقام معظم رهبری، مقابله با مواد مخدر و برخورد با خرده‌فروشان و جمع‌آوری معتادین متجاهر، برخورد شدید با سارقین مسلح و همچنین ارتقاء آموزش در ناجا بخشی از این برنامه‌ها است.

سردار اشتری تصریح کرد: هر جایی که کاری برخلاف قانون در کشورمان صورت گیرد ناجا تلاش می‌کند تا محیط را برای مردم ایران امن و پلیس با ورود به آن ضمن ناامنی برای مجرمان اجازه خدشه‌دار شدن به آرامش مردم را به هیچکس ندهد.