به گزارش افکارنیوز،

امروز در مناطقی از شمال شرق، شرق، سواحل مرکزی و شرقی خزر، دامنه‌های البرز شرقی و مرکزی و غربی کشور ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر شمال شرق و ارتفاعات البرز به صورت باران و برف است.

امروز و امشب کاهش دما را در شمال شرق و شرق کشور شاهدیم و این سامانه به تدریج از اواخر وقت امروز از کشور خارج می‌شود.

امروز، سه‌شنبه و روز آینده ‌در جنوب غرب و برخی نقاط نوار شرقی و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که گاهی با پدیده گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا همراه است.

امروز و فردا خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است؛ از روز چهارشنبه در اغلب مناطق کشور روند افزایش دما داریم که این افزایش دما روز پنج‌شنبه در سواحل غربی خزر با وزش باد جنوبی همراه است؛ از اواخر وقت روز پنج‌شنبه با نفوذ جریانات گرم و مرطوب جنوبی در برخی مناطق جنوب غرب و غرب کشور افزایش ابر و بارندگی پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز پنج‌شنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 12 و 4 درجه خواهد بود.

روز آینده شهر کرد با کمینه دمای 4 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای 32 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا 19 اسفند 95 میزان 136.4 میلی‌متر ثبت شد، بارش سال گذشته در این بازه زمانی 152.6 میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری فعلاً 89.4 درصد بارش سال گذشته است.