به گزارش افکارنیوز،

 با نزدیک شدن به فصل ثبت‌نام، ساز و کار آماده سازی امکانات و شرایط ثبت سفارش کتاب‌های درسی نیز در حال انجام است.

توزیع کتاب‌های درسی بیش از 13 میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور و همچنین شروع سال تحصیلی در اول مهر ماه با همراه داشتن تمامی کتب درسی همواره یکی از دغدغه‌های آموزش و پرورش بود که در چند سال اخیر مشکلات گذشته مرتفع شده است.

بر اساس اعلام سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و پیش‌دانشگاهی برای ثبت، مشاهده و پیگیری سفارش کتاب‌های درسی می‌توانند از 19 فروردین ماه به سایت اینترنتی ثبت‌نام کتب درسی به نشانی www.irtextbook.ir مراجعه کنند.

دانش‌آموزان دوره تحصیلی پیش دانشگاهی، دوره متوسطه دوم (پایه 10)، دوره متوسطه اول (پایه 7،8 و9) و دوره ابتدایی برای ثبت، مشاهده، پیگیری سفارش دوره‌ای و تک جلدی کتاب‌های درسی و توزیع از طریق شرکت پست نیز می‌توانند به سایت اینترنتی ثبت‌نام کتب درسی به نشانی www.irtextbook.ir مراجعه کنند.

در این سایت اینترنتی همچنین این امکان برای معلمان و دانش‌آموزانی که بخواهند ثبت سفارش دوره‌ای و تک جلدی کتاب‌های درسی و بسته آموزشی ویژه معلمان را تهیه کنند، نیز فراهم است.

گفته می‌شود، امسال ثبت‌نام کتاب‌های فنی‌وحرفه‌ای هم از طریق سامانه مذکور انجام می‌شود و ثبت سفارش این کتاب‌ها نیز از تیر ماه آغاز خواهد شد.

شماره تلفن‌های 66838460، 88490220، 88823140 و 88301481 برای انعکاس نظرات، مشکلات و سؤالات دانش‌آموزان، خانواده‌ها و مدارس در فرآیند ثبت سفارش کتاب در نظر گرفته شده است.