به گزارش افکارنیوز،

خروپف برای سایر افراد خانواده به اندازه‌ای آزاد‌دهنده است که معمولا دچار اختلال خواب و مشکلات عصبی می‌شوند. خروپف دلایل گوناگونی دارد؛ تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم غذایی و استفاده از غذاهای چرب، به دلیل ایجاد تورم در بافت گلو و سینوس‌ها، مهم‌ترین دلایل بروز خروپف هستند. برخی از مواد غذایی از بروز خروپف جلوگیری می‌کنند. این مواد عبارتند از:

شیرسویا

جایگزین کردن شیر گاو با شیرسویا یکی از مهم‌ترین روش‌های کاهش خروپف است. استفاده از شیر معمولی به دلیل وجود لاکتوز، می‌تواند در افرادی که از اختلال عدم تحمل لاکتوز رنج می‌برند، منجر به ایجاد حساسیت و تورم بینی و بافت گلو شود؛ به علاوه شیر گاو و محصولات لبنی تولید شده از آن، با افزایش مخاط در مجرای تنفسی، احتمال خروپف را افزایش می‌دهند. شیر گاو به شدت خلط آور است.

چای

مطالعات نشان می‌دهد ترکیب آب جوش و بخار گیاهان استفاده شده در چای، سبب کاهش خلط و مخاط مجاری تنفسی و بینی می‌شود. چای نعنا یکی از بهترین گزینه‌های کاهش خروپف است.

عسل

عسل دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی است که منجر به کاهش مخاط در اطراف حنجره می‌شود. عسل یک گزینه مناسب برای کاهش التهاب در بافت‌های بینی و گلو است. ترکیب عسل و چای قبل از خواب، از ایجاد صدای خرخر گلو و خروپف جلوگیری می‌کند.

زردچوبه

زردچوبه از باریک شدن مجاری تنفسی و ایجاد التهاب جلوگیری می‌کند و بافت گلو را نرم می‌کند.

ماهی

استفاده از ماهی به جای گوشت قرمز یکی از مهم‌ترین روش‌های جلوگیری از التهاب و تورم گلو است.

پیاز

پیاز با خواص ضد التهابی و ضد احتقان، سبب باز شدن مجاری تنفسی و رفع التهاب بافت‌های گلو می‌شود.