به گزارش افکارنیوز،

مجید ناصری‌نژاد - رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان، حضور در نشست شورای اداری خوزستان را که عصر چهارشنبه با حضور اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از مسئولان استان در استانداری خوزستان برگزار شد به نشانه اعتراض رد کرد.

ناصری‌نژاد درباره علت غیبت خود در شورای اداری استان و عدم همراهی جهانگیری در سفر سه روزه به استان خوزستان گفت: از ما خواستند معاون اول رئیس‌جمهور را همراهی کنیم. ما هم شرط کردیم که وی طی سفرشان به استان، بیایند و مشکلات مردم خوزستان را به صورت میدانی مشاهده کنند. و درخواست کردیم وی اگر واقعاً می‌خواهند به مشکلات استان رسیدگی کنند فقط به دنبال افتتاحیه و یا شرکت در نشست شورای اداری نباشند و بیایند و تالاب‌ها را ببینند. همچنین نخلستان‌ها را ببینند که بر اثر بی‌آبی به چه وضع اسفباری دچار شدند، اما گفتند آقای جهانگیری فرصت ندارند. من هم به عنوان اعتراض شرکت در جلسه‌ و همراهی وی را رد کردم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم کارآمد شدن سفرهای دولتمردان یادآور شد: تقاضای ما این بود که در سفر جهانگیری به جای اینکه جلسات همیشگی در استانداری برگزار شود یک بار هم که شده با هم برویم و وضع تالاب‌های شادگان و هورالعظیم را از نزدیک مشاهده کنیم و بررسی کنیم که  آماری که داده شده چقدر حقیقت دارد؟ تالاب‌های استان خوزستان در حقیقت چقدر آبگیری شده؟ آیا حقیقتاً تالاب شادگان آن‌گونه که اعلام می‌شود 60 درصد آبگیری شده یا این تنها روان‌آب‌های سطحی و زهاب‌های نیشکر است که وارد تالاب می‌شود؟ و یا اگر  پساب‌های نیشکر را حذف کنیم آبی در تالاب باقی می‌ماند؟

نماینده مردم شادگان با بیان اینکه تاکنون هیچ اقدامی برای تالاب شادگان انجام نشده است، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در سال 90 احداث کانالی را آغاز کرد تا توسط آن مقداری آب به تالاب شادگان تزریق شود اما این کانال هنوز مورد استفاده قرار نگرفته و حتی پمپاژ آن نیز نصب نشده است.

وی با اشاره به تهدیدی که ریزگردها برای استان خوزستان به همراه داشته به کاهش 20 هزار نفر از جمعیت شادگان اشاره کرد و گفت: متاسفانه طرح انتقال آب متوقف نشده، تالاب‌ها وضعیت نامطلوبی دارند و نخلستان‌ها رو به نابودی هستند. این مشکلات که عامل فقر بیکاری هستند از یک سو و بحران ریزگردها از سوی دیگر به مهاجرت از خوزستان منجر شده. بنابراین شایسته بود معاون اول رئیس‌جمهور در سفر خود فرصتی برای بازدید از تالاب‌ها، کانون‌های گردوغبار و اختصاص داده و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده قرار می‌گرفتند.

ناصری‌نژاد در پایان افزود: یکی دیگر از دلایل عدم حضورم در شورای اداری استان خوزستان این بود که اگر حرف مردم و واقعیت را بگوییم می‌گویند مخالف دولت هستیم و در کار دولت سنگ‌اندازی می‌کنیم ولی اگر سکوت کنم به مردم ظلم می‌شود، در حالیکه ما هیچ مشکلی با دولت و دولتمران نداریم. حرف‌های ما از سر درد است و بیان حقیقت. این همه دولتی‌ها رفتند و آمدند اما نتیجه عملی برای مردم چه بوده؟

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که چهارشنبه گذشته، به همراه محمدرضا نعمت زاده - وزیر صنعت،معدن و تجارت، محمود حجتی - وزیر جهاد کشاورزی و یکی از معاونان سازمان حفاظت محیط زیست به منظور افتتاح کارخانه‌های فولاد سازی، بسته بندی قارچ و روغن کشی وارد این شهرستان شده بود هنگام ورود به فرودگاه دزفول در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خوزستان یکی از استان‌هایی است که در آن می‌توان به خوبی زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کرد، گفت: خوزستان قلب تپنده توسعه ایران و کانون اصلی توسعه بخش‌های کشاورزی، صنعت و صنایع بزرگ نظیر پتروشیمی و فولاد و بخش اصلی تولیدات نفت و گاز است.