به گزارش افکارنیوز،

محمد اسماعیل زاده در مورد دستورات حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در بازدید از روستای کلاته قدم که روز گذشته صورت گرفت، اظهار داشت: حجت‌الاسلام‌ رئیسی در حاشیه بازدید از روستای زلزله زده «کلاته قدم» دستوراتی در حوزه رسیدگی به وضعیت معیشت حادثه دیدگان، توزیع غذا، تأمین پوشاک و درمان صادر کرد.
 
وی با بیان اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته پزشک در این روستا به جهت پیگیری وضعیت درمانی حادثه دیدگان حضور یافت، گفت: تأمین اقلام خوراکی و سوخت از جمله دستورات تولیت آستان قدس رضوی بود که مورد پیگیری و عمل واقع شد.
 
معاون پشتیبانی آستان قدس رضوی تصریح کرد: مشکل اساسی زلزله‌زدگان در روستای «کلاته قدم» مسئله سرویس بهداشتی و حمام بود که با پیگیری‌های به عمل آمده پنج چشمه بهداشتی و چهار دوش حمام در این روستا نصب شد.
 
اسماعیل‌زاده با بیان اینکه 28 خانوار در روستای «کلاته قدم» اسکان داشتند، بیان کرد: به اندازه نیاز این تعداد خانوار اقلام تهیه شده و میان این افراد وعده‌های غذایی صبحانه، ناهار و شام توزیع شده است.
 
وی در مورد اقداماتی که آینده برای زلزله زدگان این روستا صورت می‌پذیرد، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید صورت پذیرد تأمین مسکن است که بایستی با هماهنگی با سایر مراجع این موضوع را در اولین فرصت به نتیجه رساند؛ با توجه به اینکه ماه رمضان نزدیک است درصدد هستیم تا تأمین مسکن زلزله زدگان با همکاری بنیاد مسکن با سرعت صورت پذیرد.
 
معاون پشتیبانی آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: تأمین وسایل زندگی حادثه دیدگان از جمله مواردی است که در دستور کار قرار گرفته است.