به گزارش افکارنیوز، محسن پیرهادی در رابطه با وضعیت محله دزاشیب واقع در منطقه 1 گفت: در حوزه خدمات شهری مواردی از جمله نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران خدمات شهری به منظور جمع آوری به موقع زباله های بازیافتی و اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ جهت جلوگیری از جمع آوری پسماند توسط افراد متفرقه در دست پیگیری است.

وی افزود: گسترش زیرساخت های خطوط تاکسی و مترو  به منظور سهولت استفاده اهالی محله و حل مشکل ترافیک، تعریض معابر سطح محله به ویژه خیابان دزاشیب و شهید کریمی و ساماندهی ترافیکی خیابان های باهنر و دزاشیب با توجه به وجود مراکز تجاری، اداری و هتل سایر مواردی است که در دست بررسی است.

*احداث مجموعه های ورزشی در محله دزاشیب

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پیشنهادات مطرح شده از سوی شورایاران محله در حوزه فرهنگی و اجتماعی، بیان کرد: احداث مجموعه های ورزشی ،احداث فرهنگسرا در محله با اعلام مشارکت اهالی از مواردی است که در دستور کار قرار دارد.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران افزود: در حوزه معماری و شهرسازی نیز مواردی در دست بررسی است که از آن جمله می توان به نظارت مستمر بر حسن اجرای ضوابط و مقررات طرح تفصیلی مصوب در ساخت و سازهای سطح محله، تسریع در اجرای طرح عقب نشینی املاک در خیابان های شهید باهنر، مینا و شهید کبیری و نظارت مستمر بر نحوه صدور مجوز احداث بنا به منظور حفظ و نگهداری درختان و جلوگیری از قطع آنها اشاره کرد.

*محله سوهانک – منطقه 1

وی در ادامه در خصوص شرایط محله سوهانک واقع در منطقه 1 افزود: در این محله در حوزه خدمات شهری نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران خدمات شهری به منظور جمع آوری به موقع زباله های بازیافتی و رفت و روب معابر، اتخاذ تمهیدات لازم به منظور رفع نشست ها در سطوح خیابان با توجه به وجود قنات ها، ممانعت از ورود حیوانات به بوستان های سطح محله از جمله بوستان لاله، امحاء حیوانات موذی اعم از موش وگسترش فضای سبز در سطح محله در دستور کار قرار دارد.

*تخصیص خط تاکسی از مترو قائم تا ابتدای جاده لشگرک

پیرهادی ضمن اشاره به رفع گره های ترافیکی در سطح محله، گفت: در حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک محله مواردی از جمله تخصیص خط اتوبوس از میدان پرستو شهرک لاله به سمت میدان تجریش و بالعکس، تخصیص خط تاکسی از مترو قائم تا ابتدای جاده لشگرک، یک طرفه کردن کوچه های چهارم و پنجم شرقی شهرک لاله با توجه به کم عرض بودن آنها ، نصب سرعت کاه و چراغ راهنمایی چشمک زن مقابل مجتمع باغ ارغوان و اتصال خیابان ابوذر به خیابان خندان به  منظور ایجاد دسترسی مستقیم در دست پیگیری است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی اقداماتی در محله سوهانک انجام شده است که برای توسعه آنها احداث سالن های ورزشی چند منظوره، احداث استخر در سطح محله، تجهیز ساختمان سرای محله به وسایل ورزشی جدید، افزایش بودجه سرای محله به منظور انجام امور فرهنگی، ورزشی و آموزشی در سطح محله در نظر گرفته شده است.

*تسریع در روند صدور پروانه و اطلاع رسانی مناسب

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: اعضاء شورایاری محله سوهانک پیشنهاداتی را از جمله تسریع در روند صدور پروانه و اطلاع رسانی مناسب در خصوص بسته های تشویقی به منظور نوسازی و بهسازی بافت فرسوده ، بازنگری در طرح تفصیلی محدوده مورد نظر با توجه به کم عرض بودن معابر سطح محله ونظارت مستمر بر نحوه ساخت و ساز در سطح محله از حیث رعایت ضوابط و مقررات طرح تفصیلی را مطرح کرده اند.

وی ادامه داد: در پایان دیدار با اعضاء شورایاری و اهالی محل درخواست استقرار مأموران نیروی انتظامی  در بوستان شهید زرهن (لاله سابق) به منظور امنیت بیشتر و کاهش آسیب های اجتماعی شد که این موضوع به ناجا ارجاع داده شده است.

پیرهادی گفت: در راستای بررسی و رسیدگی به مشکلات محلات شهر تهران از ابتدای دوره چهارم شورای شهر تهران و در طی سه سال و نیم مسئولیت  به مشکلات و مطالبات 227 محله شهر تهران رسیدگی کرده و علاوه بر دیدار با شهروندان محلات و یا دریافت مشکلات و خواسته ها از طریق شورایاران و فعالان مناطق، کمبودها را به دستگاه و سازمان های ذیربط در شهرداری تهران ارجاع داده و پیگیر حل مشکلات شده است.