به گزارش افکارنیوز،

ایتان پاتز در حال رفتن به مدرسه بود که در اولین توقف اتوبوس مدرسه، توسط پدرو هرناندز در ماه می 1979 ربوده شد. هرناندز 18 ساله که فروشنده مغازه بود، ایتان را با وعده خرید یک نوشابه در زیرزمین فروشگاه رفاه فریب داد. سپس او را خفه کرد و جسدش را در میان زباله ها قرار داد. در پایان روز پدر و مادر ایتان زمانی متوجه گم شدن فرزندشان شدند که وی پس از اتمام مدرسه به خانه بر نگشت. جسد ایتان هیچ وقت پیدا نشد. برای یافتن سرنخ  در سراسر کشور به عنوان بخشی از جستجو  عکس ایتان به عنوان اولین بچه گم شده بر روی کارتن های شیر به تصویر کشیده شد.

بر اساس گزارش اسکای نیوز "پدرو هرناندز" برای قتل "ایتان پادز" شش ساله که در سال 1979 در نیویورک مرتکب شد،تقریبا چهار دهه پس از  ارتکاب جرم به 25 سال حبس محکوم شد. که پس از این محکومیت  "استن پادز" پدر ایتان پاتز گفت: "پس از سال ها سرانجام متوجه شدیم که تو در قلبت چه راز پنهانی نگه داشته ای. ما هرگز تو را نمی بخشیم. خداوند هرگز تو را نخواهد بخشید. تو همانند شیطانی در کابوس ها هستی."

 

http://www.afkarnews.ir

در سال 2012 پس از این که پلیس دریافت هرناندز56 ساله، اظهاراتی را در مورد کشتن یک کودک در منهتن در سال های قبل بیان کرده است، او را به عنوان یک مظنون شناخت. پس از اعتراف او وکلایش بیان کردند که وی دچار نوعی بیماری روانی است که موجب می شود واقعیت را با تخیل اشتباه بگیرد.  هرناندز به دلیل اینکه کمتر از 25 سال کار کرده بود واجد شرایط آزادی مشروط نبود.

تیم مدافع قاتل ضمن ابراز همدردی عمیق خود نسبت به خانواده ایتان با بیان این که " او بی گناه است و او هیچ نقشی در گم شدن ایتان پاتز نداشته است "  گفتند که در دادگاه خواستار تجدید نظر در محکومیت اند.

ناپدید شدن ایتان موجب ایجاد ترس در میان خانواده های آمریکایی شده بود به گونه ای که باعث شد والدین مخالفت های بیشتری در اجازه دادن به کودکانشان برای  قدم زدن در خارج از محدوده تحت نظارتشان داشته باشند. این برخورد ها همچنین به شیوه های پلیسی تبدیل شده بود و پدر و مادر ایتان رهبری مبارزاتی را برای یک حرکت مردمی برای کودکان گم شده به عهده گرفتند.

در ایالات متحده از سال 1983 مراسم سالگرد ربوده شدن ایتان به عنوان روز ملی کودکان گمشده برگزار می شود.