به گزارش افکارنیوز،

رضا تقی پور با اشاره به رد صلاحیت برخی چهره های شورای شهر تهران توسط هیات نظارت بر  انتخابات شورای شهر تهران، اظهار داشت: آنچه که مشخص است این است که این رد صلاحیت ها با نگاه سیاسی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: عدم احراز صلاحیت برخی از چهره های شورای شهر تهران نشان می دهد که مبنای هیات نظارت بر انتخابات در چارچوب قانون نبوده است و در واقع براساس مبنای سیاسی کار کرده است.

تقی پور این مبنا بندی سیاسی، از سوی هیات نظارت را مطلوب ندانست و گفت: این گونه دسته بندی ها به نفع شهر و شهروندان نیست و باید مورد اصلاح قرار بگیرد.

سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد: در ادوار گذشته نیز، هیات نظارت از گروه ها و جناح های دیگری بودند اما اینگونه عمل نکردند اما متاسفانه هیات نظارت فعلی به گونه ای عمل کرده است که جای هزاران سئوال و پرسش را ایجاد کرده است.

وی افزود: ما از هیات نظارت بر انتخابات شوراها انتظار داریم در چارچوب قانون عمل کنند.

تقی پور همچنین از رئیس و هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تقاضا کرد به موضوع رد صلاحیت چهره های شورای شهر وارد شوند و این موضوع را پیگیری کنند.

سخنگوی شورای شهر تهران اظهار داشت: نباید دیدگاه های سیاسی در انتخابات شوراها وارد شود و این در حالی است که ما شاهد هستیم که قبل از برگزاری انتخابات، این نگاه سیاسی وارد شده است.