به گزارش افکارنیوز،

دست‌کم 6 نفر طی هفته گذشته در لندن که توسط چاقو به قتل رسیدند و این در حالی است که خبرها از افزایش 14 درصدی آمار جرم و جنایت با سلاح سرد خبر می‌دهد.

بر اساس گزارش تلگراف، شرایط به گونه‌ای است که کارشناسان ضمن دادن هشدار درباره افزایش این دست جرائم، آنرا «نهادینه‌شده در فرهنگ جامعه» دانستند.

بر اساس گزارش تلگراف، مرگ 6 نفر در لندن، پایتخت انگلیس که طی هفت روز گذشته رخ داده است همه با استفاده از چاقو رخ داده‌اند و این در حالی است که بر اساس آمار جرائم ناشی از کاربرد سلاح سرد در این کشور هر سال 14 درصد افزایش نشان می‌دهد.

«دیوید ویلسون»، استاد دانشگاه لندن در این رابطه می‌گوید:"بدون شک وجود باندهای خشن که همیشه در حاشیه شهرها حضور دارند به عنوان بخشی از فرهنگ ما بوده است."

وی افزود:"اما در حال حاضر این مورد به شهرهای بزرگ و شهرستان‌های انگلیس نیز تسری پیدا کرده است."

داده‌های دفتر ملی آمار انگلیس(ONS) که در روز پنجشنبه منتشر شده است نشان می‌دهد که 4.8 میلیون جرم در سال 2016 توسط پلیس ثبت شده که در مقایسه سال 2015،  این آمار 4.4 میلیون مورد ثبت شده است.

«ویلسون»، استاد جرم شناسی در دانشگاه بیرمنگام که همچنین یک رئیس زندان سابق و یک نویسنده محسوب می‌شود، افزود: "بدون شک، ما شاهد حضور جوانان خیلی بیشتری در باندهای جرم و جنایت و استفاده چاقو توسط آ«ها خواهیم بود."

وی همچنین به «گسترش شکاف» بین غنی و فقیر در جامعه انگلیس اشاره کرد.