به گزارش افکارنیوز،

شهیندخت مولاوردی در یادداشتی که در کانال اختصاص خود منتشر کرد، با اشاره به نتایج شمارش آرای انتخابات شوراهای  شهر و روستا تاکید کرد: این آمار ورود شایان توجه زنان به پارلمان های محلی در اقصی نقاط کشور را حکایت دارد. این اتفاق مبارک را نباید دستکم گرفت و راحت از کنار آن عبور کرد.

در ادامه این یادداشت آماده اس: زنان و دختران در چهار دوره فعالیت این شوراها، هم در مرحله ثبت نام ها و کاندیداتوری و هم در مرحله انتخاب شدن و عضویت در این سازوکارهای مدیریت شهری و روستایی گام به گام و آهسته و البته پیوسته، حضور و قدرت نمایی خود را به رخ کشیده اند.

در این دوره نیز شاهد افزایش درصد کاندیداهای زن از ۴/۲به ۶/۳ بودیم که هر چند این نسبت فاصله معناداری با قابلیت های زنان و دختران کشورمان دارد، اما از تقویت و ارتقای اعتماد به نفس و خودباوری آنان پرده بر می دارد.

از سوی دیگر افزایش تعداد منتخبین زن در شوراهای شهر و روستا که  نشانه تقویت و ارتقای اعتماد عمومی و باور جامعه به توانمندی و شایستگی و صلاحیت زنان برای اداره امور است، رابطه مستقیمی با افزایش تعداد مدیران زن و انتصاب زنان در پستهای کلیدی و جایگاه های تصمیم گیری دارد و اراده ای که از پایین به بالا شکل گرفته و در حال پیش روی است، می رود تا گوی سبقت را از تصمیم گیرانی هنوز که در واگذاری مسئولیتها به زنان و جوانان دست و دلشان می لرزد، برباید و با تمرین و ممارست زنان در این شوراها و با تجربه اندوزی و کسب مهارت لازم، راه را برای ایفای نقش آنان در عرصه های ملی و کلان تر هموار نماید و اینگونه است که سقف ها و حصارهای شیشه ای به مرور شروع به ترک برداشتن می کنند.

شکستن رکورد حضور زنان در شورای شهر تهران و تصاحب ۳۰ درصد از کرسی های آن، کسب رتبه نفر اولی در برخی حوزه های انتخابیه، راهیابی ۴۱۵ زن به شوراهای استان سیستان و بلوچستان، انتخاب تمام اعضای شورای یک روستا از بین زنان در بخش مرکزی خاش و مجموعا انتخاب ۷۰زن در  شوراهای روستاهای آن بخش، نمونه ای از پدیده های دهمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا تا این روز است و باید برای تحلیل و جمع بندی نهایی چند روزی  منتظر بمانیم، ضمن آنکه ثبت نام صرفا زنان از دو روستای دورافتاده استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیز در این چارچوب قابل ارزیابی است. 

این دستاوردهای ارزنده و چشمگیر را به منتخبین شوراهای شهر و روستا که مسئولیت حفظ این اعتماد بیش از همه بر دوش آنها سنگینی می کند و بر همه زنان و دخترانی که جانانه و با اعتماد به نفس ستودنی پا به عرصه مبارزات انتخاباتی گذاشتند، اما فرصت حضور در شوراها را در این دوره نیافتند و به مردم شریف ایران  که با اعتماد خود راه را برای تحقق "حق زنان بر شهر و روستا" هموار کردند، تبریک عرض می کنم.