به گزارش افکارنیوز،
هورمون ها در تک تک سلولهای بدن شما تاثیرگذار هستند. زمانی که شما بتوانید سیستم گوارشی را سالم نگه دارید، هورمونهای بیشتری در بدنتان کار می کنند. جهاز هاضمه وسیله ای است که به کمک آن توابع بدن به فعالیت سالم می پردازند.
 
بیشتر از سه هزار آنزیم مختلف تا کنون شناسایی شده که هر کدام بر روی قسمتی از اعضای بدن تاثیر گذار است.
   

 

چرا بدن به آنزیم نیاز دارد ؟

در حقیقت آنزیم از هورمون ها به وجود می آید که وظایف بسیار مهمی به عهده دارد.

تولید انرژی، کاهش التهابات، جذب اکسیژن، دریافت مواد مغذی برای سلول ها، شکستن چربی خون، مبارزه با عفونت ها و . . . این موارد تنها بخشی از وظایف آنزیم ها به شمار می رود.

از مهمترین وظایفی که به عهده آنزیم ها می باشد روند پیری است. تولید ناکافی آنزیم می تواند سبب خستگی و ضعف شدید شود. برای مثال : مصرف بالای شکر یا مواد غذایی فراوری شده و یا حتی مصرف زیاد آنتی بیوتیک ها میزان آنزیم ها را کاهش می دهد.

بنابراین در صورتی که ما بدانیم چگونه آنزیم های بیشتری به سلولهای بدنمان برسانیم سالم تر زندگی می کنیم.

 

جوانه ها

جوانه های انواع بذرهای خوراکی منابع کامل و سرشار آنزیم هستند. دانه های خوراکی را خیس کنید و اجازه دهید سبز شوند جوانه های به دست آمده اکسیر سلامتی هستند. این جوانه ها آنزیم های گوارشی زیادی تولید می کنند و شما به کمک آنها دستگاه گوارش سالمی خواهید داشت.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : با این نوشیدنی میتوانید ۸۶% خطر ابتلا به  آلزایمر را در را در خود کاهش دهید!

آناناس

Pineapple

آناناس میوه ای است که ترکیب بروملین در آن به وفور یافت می شود. این ماده ارزشمند ضد سرطان و ضد التهاب شناخته شده است. آناناس حاوی میزان زیادی آنزیم پروتئین است که در هضم غذا ها کمک بالایی می کند.

این آنزیم وظایف مهم دیگری نیز به عهده دارد که در انعقاد خون و پیشگیری از رشد تومور ها مفید است.

آوکادو

Avocado

این میوه را می توان پادشاه میوه ها نامید. آوکادو حاوی لیپاز، آنزیم مورد نیاز شکستن سلولهای چربی است. لیپاز می تواند به از بین بردن سوهاضمه کمک کند و دستگاه گوارش را سالم نگه دارد.

این آنزیم مهم کمک به کاهش التهاب در بدن دارد.

 

موز

موز سرشار از پتاسیم است. پتاسیم همواره با دو آنزیم آمیلاز و مالتاز همراه  است. آمیلاز که در بزاق انسان هم وجود دارد سلولهای کربوهیدرات را می شکند. مالتاز نیز به تجزیه مالت قند در بدن می پردازد.

در حقیقت می توان گفت خوردن موز بعد از غذای نشاسته ای و شیرین بسیاربسیار مفید است.

 

عسل

رHoney

همه به خوبی می دانیم عسل یک ماده کاملا مغذی است که بدن انسان به آن نیاز دارد. طیف گسترده ای از آنزیم ها در عسل یافت می شود، چیزی در حدود پنج هزار آنزیم در این ماده وجود دارد. یکی از بهترین این آنزیم ها آنتی اکسیدان طبیعی در عسل است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

می توانید این ماده پر خاصیت را در یک قسمت رژیم خود جای دهید تا از خواص آن بهره مند شوید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : هر روز آب و عسل بنوشید تا در بدن خود  معجزه را ببینید!

پاپایا

papaya

پاپایا سرشار از آنزیم های پروتئولیتیک است. این آنزیم می تواند سیستم گوارشی را سالم نگه دارد. پروتئولیتیک آنزیم موثر در شکستن پروتئین های گوشت است و خواص ضد التهابی قدرتمندی دارد.

 

 

آنزیم ها در بسیاری از مواد غذایی وجود دارند که می توانند زندگی ما را از بیماری ها نجات دهند.

مصرف سالم و بیشتر سبزیجات و غذاهای کاملا طبیعی می تواند گسترش آنزیم ها در بدن را بیشتر کند.