به گزارش افکارنیوز،
مهدی شعبانی مدیر کمیته امداد شهرستان دماوند  اظهار داشت: سال گذشته بیش از 16 میلیارد و 700 میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت شده که از این مبلغ بیش از 11 میلیارد و 500 میلیون ریال از منابع بانکی و باقی از منابع امدادی تامین شده است.
 
وی با اشاره به اینکه متناسب با ظرفیت منطقه و استعداد مددجویان حدود 100 فرصت شغلی در زمینه خدمات، دامداری و زنبورداری ایجاد شده که در این اقدام برای حدود 300 نفر اشتغال ایجاد شده است، تصریح کرد: تسهیلات اشتغال زایی کمیته امداد برای رونق کسب و کار و خودکفایی افراد تحت حمایت تا سقف 300 میلیون ریال به مددجویان متقاضی برای اجرای طرح های مختلف در زمینه های خدماتی، دامداری، کشاورزی، صنایع دستی و صنعتی اعطا می شود.
 
شعبانی با بیان اینکه به ازای هر یک شغلی که ایجاد شود، مبلغ 150 میلیون ریال به وام مددجویان افزوده می شود، ادامه داد: تسهیلات کمیته امداد در 3 زمینه مشاغل خانگی، کارانگیزی و خوداشتغالی به مددجویان پرداخت شده که درکنار آن استعدادسنجی، آموزش و مشاوره رایگان کمیته امداد به موفقیت طرح ها کمک می کند.
 
مدیر کمیته امداد شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: پس از پایان دوره‌های آموزشی برای مددجویان گواهی صادر شده و سپس نسبت به اعطای تسهیلات خودکفایی افراد واجد شرایط اقدام می‌شود.
 
شعبانی با تاکید بر اینکه وام های اشتغال این نهاد به صورت تسهیلاتی با سود کم پرداخت می شود، اضافه کرد: در حوزه کاریابی مددجویان تحت حمایت این نهاد برای اشتغال به کارگاه ها و شرکت‌ها معرفی و مشغول به کار می شوند که در سال اول 100 درصد بیمه توسط کارفرما و در سال دوم 50 درصد توسط کمیته امداد پرداخت می شود.