به گزارش افکارنیوز،

 برای اینکه از کم خونی در امان بمانید، توصیه می کنیم از راهکارهای مفید طب سنتی استفاده و سعی کنید مانع از ایجاد آن در بدنتان شوید به ویژه در ماهی که روزه می گیرید.

 

 مسئول آموزش گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طب سنتی ، توصیه های خوبی برای پیشگیری و حتی درمان برخی بیماری ها از جمله چربی خون، سرطان و کم خونی دارد.

 

دکتر معصومه خادمی زاده به عنوان نمونه به وعده افطار در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و این که برخی روزه داران چون در وعده افطار، غذای چرب

می خورند دچار افزایش کلسترول خون می شوند.

وی برای مقابله با این افزایش کلسترول توصیه کرد که از عسل همراه یک قاشق چای خوری پودر دارچین در یک لیوان آب گرم استفاده شود تا کلسترول خون تا ۳۰ درصد کاهش یابد.

وی در زمینه بیماری صعب العلاجی مثل سرطان هم به خواص زعفران اشاره کرد و گفت: زعفران یکی از مهم ترین مواد غذایی طب سنتی و ضد سرطان است و می تواند روی طیف وسیعی از تومورها تاثیر مثبت داشته باشد.

خادمی زاده درباره درمان کم خونی با استفاده از طب سنتی نیز گفت: ترکیب سه شیره گیاهی شامل شیره انگور، شیره خرما و شیره توت حتی از قرص های آهن، اثربخشی بیشتری دارد و آهن بدن را تامین می کند.

هر یک از این سه شیره گیاهی را به اندازه یک قاشق می توان با هم مخلوط کرد؛ ضمن اینکه این مواد را می توان حتی تا یک ماه در یخچال نگهداری کرد.

مسئول آموزش گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیش از این نیز گفته بود که مصرف انجیر می تواند یک چهارم نیاز روزانه بدن به آهن را تامین کند به ویژه اگر با آب پرتقال خورده شود.گفته می شود ۷۰ درصد خانوارهای ایرانی دچار کمبود آهن هستند.