به گزارش افکارنیوز،

احد وظیفه  درباره آخرین وضعیت آب و هوایی کشور طی سه روز آینده گفت: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی طی سه روز آینده در قالب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی پیش بینی می‌شود. البته در روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطقی از ارتفاعات جنوبی گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پدیده افزایش ابر و در بعد از ظهر رگبار پراکنده باران و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزود: بعد ازظهر روز شنبه در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل شاهد افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و وزش باد خواهیم بود.

وظیفه همچنین اظهار کرد: روز پنجشنبه و روز شنبه از بعدازظهر برای برخی نقاط جنوب غرب کشور باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست. همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطقی از شرق و جنوب کشور به ویژه در زابل در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وظیفه درباره وضعیت آب و هوایی پایتخت برای امروز گفت: امروز هوای تهران صاف و در اوایل شب همراه با وزش باد خواهد بود. همچنین بیشینه دمای امروز 37 و کمینه آن 25 درجه سانتیگراد است. در روز جمعه نیز هوای تهران صاف همراه با وزش باد گهگاهی است و حداکثر دمای هوا 36 و حداقل آن 25 درجه سانتیگراد خواهد بود. برای روز شنبه نیز همین وضعیت پیش بینی می‌شود. البته در روز شنبه حداکثر دما 37 درجه سانتیگراد خواهد بود.