به گزارش افکارنیوز،

«عماد» نام کودکی است در چند روز گذشته در تمام رسانه‌های ایران و جهان پیچید، کودک 2 ساله‌ای که به بیماری ام‌پی‌اس مبتلا است و وقتی خانواده کودک برای با هزینه‌های سنگین و کمرشکن درمان مواجه شدند برای تامین هزینه‌هایشان روانه تهران و مجلس شورای اسلامی شدند تا شاید در آن‌جا روزنه‌ای از امید پیدا شود.

اما حضور «عماد» در مجلس با حملات تروریست‌های داعش مصادف شد، در آن لحظه نیز خانواده کودک دوساله نشان دادند که جان «عماد» برایشان از هرچیزی مهم‌تر است و برای نجات جان کودکشان تمام تلاش خود را بکار گرفتند، شاید در آن لحظه خانواده عماد فکر این را نمی‌کردند که تلاش‌هایشان برای نجات فرزند بیمارشان در دوربین یکی از خبرنگاران حاضر در محل حادثه ثبت شود و همین موضوع بهانه‌ای باشد برای کمک خیرین و پیگیری درمان «عماد».

 

تلاش برای یافتن «عماد»

پس از شکار تصویر لحظه کمک رسانی به عماد خبرنگاران تمام تلاش خود را برای یافتن «عماد» به کار گرفتند و پس از پیگیری‌های فراوان و پیدا کردن خانواده کودک 2ساله و جویا شدند. مادر عماد درباره دلیل حضورشان در مجلس گفت که برای تامین هزینه‌های درمان کودک دوساله‌اش به تهران آمده است.

 با تشکیل یک کمپین از خیرین و مردم جامعه، خوشبختانه بسیاری از ایرانیان و خیرین ایرانی و مقیم خارج با تماس‌های فراوان برای تقبل هزینه‌های درمانی «عماد» اعلام آمادگی کردند که در نهایت مبلغ قابل توجهی برای درمان بیماری عماد توسط خیرین جمع آوری شد.

 

اعلام آمادگی دیرهنگام وزارت بهداشت برای درمان کودک دوساله

بعد از انتشار و رسانه‌ای شدن این خبر وزیر بهداشت در اقدامی تامل برانگیز دستور رسیدگی و پیگیری روند درمان عماد را صادر کرد. اما نکته قابل تامل اینجاست که مادر کودک در اولین مصاحبه‌ای که با رسانه‌ها انجام داده بود گفت: این دفعه دوم بود که برای دریافت کمک به دفتر آقای بهرامی  نماینده استان گلستان در مجلس می‌رفتیم.

وی دو معرفی‌نامه یکی به بیمارستان شریعتی و دیگری به وزارت بهداشت فرستادند؛ زمانی که به بیمارستان شریعتی و وزارت بهداشت مراجعه کردیم آنها گفتند که ما نمی‌توانیم هیچ کمکی کنیم و بی توجه به ما گفتند باید دنبال یک خیر باشید.

پیگیری روند درمان بیماری «عماد»

پس از انتشار اخبار و رسانه‌ای شدن خبر بیماری عماد در رسانه‌‌ها پدر عماد در خصوص پیگیری‌های انجام شده برای درمان عماد می‌گوید: نامه اولیه برای مراجعه به بیمارستان شریعتی به دستور وزیر بهداشت صادر شده است اما هنوز چیزی مشخص نیست، همچنین با وجود اسنادی و مدارک پزشکی که ارائه داده‌ایم به ما گفته‌آند لازم است آزمایش‌ها و روند تشخیصی بیماری مجددا تکرار شود که این روند هزینه‌های زیادی را دربر دارد همچنین باید برای درمان عماد به دنبال اهدا کننده خارجی باشیم.

پدر عماد ادامه می‌دهد: از تمام مردمی و خیرینی و خبرنگارانی که برای کمک به درمان فرزندم تلاش کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم با کمک مردم و رسانه‌ها هرچه زودتر «عماد» درمان شود.

وی در واکنش به خبر وزارت بهداشت مبنی بر اینکه خانواده عماد تا کنون هزینه‌ای برای درمان پرداخت نکرده‌اند گفت: این یک دروغ بزرگ است. مگر می‌شود یک خانواده بیمار داشته باشد و هزینه نکند؟! یک سرماخوردگی ساده صد هزارتومان هزینه دارد و چطور مسئولان می گویند درمان یک بیمار نادر رایگان است؟ ما به وزارت بهداشت مراجعه کردیم و آنها همه فاکتورها را گرفتند. بخشی از هزینه‌ها بیمه است ولی چرا کسی از هزینه‌هایی که بیمه نیست سخن نمی‌گوید؟

قول مساعد بنیاد بیماری‌های نادر برای کمک به درمان «عماد»

در ادامه واکنش ها علی داوودیان مدیرعامل و بنیان گذار بنیاد بیماری‌های نادر خواست تا این کودک را ملاقات کند.

برای همین ترتیبی داده شد که عماد به همراه خبرنگار فارس به بنیاد بیماری‌های نادر ایران برود.

 

علی داوودیان مدیرعامل و بنیان گذار بنیاد بیماری‌های نادر نیز در این دیدار برای حمایت از مراحل درمان این کودک همچون ارسال تست ژنتیک به خارج کشور و هزینه دارویی و سایرهزینه‌ها قول مساعد داد.

 

وی گفت: همچنین وزارت بهداشت وظیفه دارد از درمان عماد حمایت کند و این کودک و امثال آن نباید دغدغه درمان داشته باشند.

 

لازم به ذکر است برای پیگیری روند درمان بیماری عماد تمام تلاش خود بکار گرفته خواهد شد  و اخبار تکمیلی متعابقا اعلام خواهد شد.