به گزارش افکارنیوز،

سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از انتقال خون استان تهران و دیدار با اهداکنندگان خون، اظهار داشت: ذخیره خونی کشور در دوران گذشته به اندازه یک روز بود اما در حال حاضر، ذخیره خونی کشور به هفت برابر شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد که باید از مردم و به ویژه افرادی که به طور مستمر خون خود را اهدا می‌کنند، تشکر کنیم.

وزیر بهداشت گفت: مردم ایران در امر اهدای خون نسبت به گذشته متفاوت عمل می‌کنند زیرا در سالهای گذشته در ماه مبارک رمضان، به دلیل کمبود خون، اعمال جراحی غیر اورژانسی به تعویق می‌افتاد و یا انجام نمی‌شد اما در حال حاضر ظرفیت اتاق‌های عمل نسبت به گذشته 9 برابر شده، مردم نه تنها برای اعمال جراحی اورژانسی بلکه برای اعمال انتخابی نیز خون مورد نیاز را تامین می‌کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه 52 درصد از اهدا کنندگان خون، به طور مستمر خون خود را اهدا می‌کنند، افزود: از افرادی که پلاسما و پلاکت خود را اهدا می‌کنند تشکر می‌کنم زیرا بخشی از داروهایی که از فرآورده های خونی تهیه می شود، مربوط به پلاسمایی است که مردم اهدا می‌کنند.

هاشمی از اهدای خون به عنوان یکی از سنت‌های حسنه یاد کرد و گفت: سنت پسندیده اهدای خون، نسل به نسل بین مردم ایران منتقل می شود و امیدوارم که سازمان انتقال خون بیش از گذشته بتواند در انجام وظایف خود، موفق باشد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در طول دولت یازدهم هیچ شکایتی از سوی اشخاص یا سازمان‌های نظارتی بر علیه سازمان انتقال خون ندیدم و این نشان از عملکرد مناسب این سازمان است و هر روز خدمتی جدید ارائه می دهد.

هاشمی یادآور شد: سازمان انتقال خون هم مانند سایر بخش‌ها، مشکلاتی دارد و نمی‌توان انتظار داشت که تمام مشکلات آنها در طول چهار سال برطرف شود اما روند و مسیر این سازمان صحیح است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: سازمان انتقال خون ایران در سطح بین المللی، ممتاز است و رفع بخشی از مشکلات کشورهای منطقه در حوزه آموزش و استاندارد سازی، بر عهده سازمان انتقال خون ایران است و افراد خدومی در آن خدمت کرده و سابقه بسیار طولانی مدت و درخشانی دارند.