پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر محمدجواد لاریجانی که در برنامه مورنینگ جو، شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا دعوت شده بود در پاسخ به ادعای یکی دیگر از مهمانان برنامه که ایران را متهم به حمایت از گروه های تروریستی کرده بود گفت: ایران خود یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم است. اگر بخواهیم درباره سوابق حمایت کشورها از تروریسم صحبت کنیم این ایالات متحده آمریکاست که بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است.

لاریجانی در ادامه به‌رغم تلاش مجری برنامه که می‌خواست مانع از ادامه سخنان او شود گفت: میزان عملیات‌های تروریستی در جهان که با مالیات مردم آمریکا انجام می شود غیرقابل احصاء است و من می‌توانم بسیاری از آنها را در اینجا تشریح کنم.

فاش گویی دبیر ستاد حقوق بشر درباره حمایت آمریکا از گروه های تروریستی مجری و مهمانان برنامه مورنینگ جو را کاملا کلافه کرد به طوری که جو مجبور شد در پاسخ به این رک گویی لاریجانی اعلام کند که آمریکا کشور آزادی است و همه می‌توانند هرچه بخواهند در شبکه‌های تلویزیونی آن بگویند اما این که در تلویزیون ملی این کشور آمریکا به حمایت از تروریسم متهم شود خیلی بد است.

از نکات جالب این گفتگوی زنده تلویزیونی که بیش از سه میلیون بیننده دارد حضور ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا بود که تقریبا این گفتگو را به صحنه منازعه کلامی او با دکتر لاریجانی کرده بود.

در بخشی از این گفتگو لاریجانی در پاسخ به اشکالاتی که ریچارد هاس به برنامه هسته‌ای ایران وارد دانست و کشور ما را متهم به فعالیت‌های مخفی هسته ای کرد که در گزارش آژانس نیز آمده گفت: ایران هیچ فعالیت سری هسته ای ندارد و شما اگر واقعا نگران هستید چرا یک بار درباره سلاح های هسته ای اسرائیل سخن نمی‌گویید؟

مشاور امور بین‌الملل رئیس قوه قضائیه کشورمان آنگاه ادامه داد: " این چه استاندارد دو گانه ای است که هیچ کس به اسرائیل که یک رژیم سرکش و عصیانگر است، سلاح هسته ای دارد، عضو ان پی تی نیست و مرتبا در حال جنایت علیه فلسطینی‌هاست کاری ندارد اما همه فشارها بر روی ایران است که نه تنها بمب هسته‌ای ندارد بلکه دنبال درست کردن آن هم نیست و عضو ان پی تی هم هست.

به گفته ریچارد گرینبرگ تهیه کننده برنامه مورنینگ جو، گفتگوی زنده محمدجواد لاریجانی با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا بقدری مهیج و چالشی بوده است که دقایقی بعد از پایان صدها اس ام اس برای باز انتشار آن در وب سایت اینترنتی به دست آنها رسیده است.