به گزارش افکارنیوز،

دفتر سخنگوی ناجا با اشاره به تجمع اعتراضی  با تاکید بر این که اقدامات و رفتارهای پلیس همواره بر مدار قانون بوده و هست اعلام کرد: سعی پلیس بر این است تا در مواجهه با هر نوع تجمع  اعتراضی، معترضین و متحصنین را به آرامش دعوت کند.

بنا بر اعلام دفتر سخنگوی ناجا، در ماجرای تجمع اعتراضی اهالی "آق دره" تکاب آذربایجان غربی به روند فعالیت معدن نیز، همه سعی و تلاش پلیس در آرام کردن و برقراری صلح بود.  

در این گزارش آمده است: برابر بررسی‌های به عمل آمده، نمایندگان اداره کار، صنعت و معدن و تجارت با هماهنگی شخص رئیس محترم دادگستری و شورای اسلامی روستای مذکور، در محل حاضر و با نظارت نیروهای پلیس و واحدهای اجرایی حسب دستور رئیس دادگستری، چادرهای تجمع کنندگان در داخل معدن را جمع آوری و به روستا عودت داده شده و از آن ها در مسجد دعوت به عمل آمده و خواسته های خود را عنوان نمودند.

در ادامه نیروهای حاضر پلیس در صحنه، با ساماندهی مناسب،خویشتن داری، سعه صدر و خونسردی مانع از ایجاد تنش شدند.

در ادامه اهالی اقدام به سنگ پرانی به طرف عوامل و تجهیزات معدن کردند که متاسفانه تعدادی از تجمع کنندگان نیز بر اثر برخورد سنگ‌های پرتاب شده توسط خود اهالی زخمی شدند.

شایان ذکر است ماجرا با وساطت و چانه‌زنی‌هیی رئیس دادگستری و شخص فرمانده انتظامی شهرستان و همکاران حاضر، خاتمه یافت؛ تجمع کنندگان به آرامش دعوت و حسب دستور رئیس دادگستری، فعالیت معدن فعلاً متوقف شده است.