به گزارش افکارنیوز،

دکتر شهیدزاده درمراسم امضای تفاهم نامه با اشاره به این که کمیته امداد با ایجاد اشتغال وتوانمند سازی مددجویان سهم مهمی در چرخه اقتصادی کشور دارد،از آمادگی بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد هماهنگ با سیاست های کاری کمیته امداد  خبر داد.

وی افزود: با توجه به حضور اکثر مددجویان در روستاهای کشور، پیشنهاد می شود با تشکیل کارگروه تخصصی اشتغال نسبت به ایجاد شغل برای این افراد بر اساس  ظرفیت های موجود در روستاها اقدام شود.

این گزارش می افزاید در این جلسه مهندس فتاح با اشاره به همکاری موثر بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گفت:کمیته امداد به منظور پایداری مشاغل و استفاده درست از این تسهیلات، نظارت کامل بر طرح ها و تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شده به مددجویان دارد و براین اساس مددجویان این نهاد دارای کمترین نرخ معوقات بانکی هستند.

وی با بیان اینکه بانک کشاورزی امسال متعهد به پرداخت ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال و توانمند سازی مددجویان کمیته امداد شده است، یادآور شد: بر اساس  این تفاهم نامه،  سقف تسهیلات فردی قرض الحسنه از ۱۵ میلیون تومان در سال گذشته به 20 میلیون تومان افزایش یافته است.

فتاح با بیان این که بانک کشاورزی در سال گذشته بیش از تعهد خود عمل کرده است، یادآور شد: 80 میلیارد تومان تعهد بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان در سال گذشته بوده است که با مساعدت بانک مبلغ 105 میلیارد تومان  به نیازمندان پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اجرای طرح های اشتغال زایی در روستاها و مناطق محروم، افزود: ۵۵ درصد مددجویان تحت حمایت را ساکنان روستاها و ۴۵ درصد را مددجویان شهری و حاشیه شهرها تشکیل می دهند که بر این اساس امداد رسانی به مددجویان روستایی و ایجاد  طرح های اشتغال زایی درروستاها و مناطق محروم در اولویت قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه سهم فقرا و نیازمندان از بیت المال باید مشخص شود،یادآور شد: دولت، مجلس و بانک های عامل همکاری بسیار خوبی با کمیته امداد برای خدمت رسانی به محرومان دارند.

فتاح از ایجاد 170 هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت در سال جاری در صورت تامین اعتبار مورد نیاز خبر داد و یادآور شد: ۱۷۵ هزار خانوار تحت حمایت در سال گذشته با توانمندسازی در زمینه های مختلف از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده اند.

شایان ذکر است 734 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی طی 6 سال گذشته توسط بانک کشاورزی به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده که منجر به خودکفایی  84 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد و خروج آنان از چرخه حمایتی کمیته امداد شده است.