به گزارش افکارنیوز،

عزت‌الله خان‌محمدی درباره اجرای طرح توسعه بقاع و امامزادگان شهرستان شمیرانات و حمایت فرمانداری این شهرستان از این اقدامات، گفت: طرح توسعه بقاع متبرکه و امامزادگان واجب‌التعظیم در شهرستان شمیرانات آغاز شده و اقدامات آنها هم اکنون در مرحله اجرایی است. 

وی افزود: اقدامات توسعه‌ای بسیار ارزشمندی در 4 سال اخیر در امامزاده صالح صورت گرفته است.

فرماندار شمیرانات تصریح کرد: طرح جامع توسعه امامزاده صالح با هماهنگی شهرداری منطقه یک تهران و با مدیریت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در حال پیگیری و انجام است ضمن اینکه در مورد سایر بقاع متبرکه هم اقدامات در حال اجرا شدن است. 

خان‌محمدی گفت: در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان شمیرانات به صورت مستمر و هر ساله اعتباری جداگانه‌ای برای طرح توسعه بقاع متبرکه و امامزادگان در نظر گرفته می‌شود تا این روند مالی تحت نظر اداره اوقاف و امور خیریه هزینه شود.

وی افزود: در مرکز شهرستان شمیرانات و بخش‌های لواسانات و رودبار و قصران کمک‌های مردمی و کمک‌های برخی دستگاه‌های اجرایی نظیر شهرداری‌های چهارگانه و شوراهای اسلامی شهرها و بخش‌های لواسانات، رودبار، قصران و شمیرانات برای طرح توسعه بقاع متبرکه و امامزادگان مستقر در شهرستان شمیرانات جذب و هزینه می‌شود.

فرماندار شمیرانات تصریح کرد: وضعیت توسعه‌ای بقاع متبرکه و امامزادگان در شهر ستان شمیرانات نسبت به سال‌های قبل به ویژه در بخش‌های عمرانی و زیباسازی تغییرات بسیار زیادی داشته است. همچنین تلاش زیادی کردیم تا فضاهای امامزادگان بدون تشریفات به صورت بسیار زیبا مزین شود و شأن ائمه و امامزادگان واجب‌التعظیم رعایت شود البته این موضوع رویکرد اصلی مورد توجه استانداری تهران و اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان است.

خان‌محمدی در پایان اظهار امیدواری کرد: با سلسله برنامه‌ریزی‌های انجام شده هر چه سریعتر به نقطه غایت در زمینه اجرای تمام و کمال طرح توسعه بقاع متبرکه و امامزادگان واجب‌التعظیم رسیده شود.