به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، احکام این متهمان پیش از تأیید دادستانی کل کشور در دادگاه انقلاب اسلامی شهرستانهای شیراز، آباده، داراب و نیریز صادر شده بود که پس از اجرای تشریفات قضایی با دستور دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز این استان در زندان عادلآباد شیراز اجرا شد.

متهمان این پرونده‌ها در فاصله سال‌های ۸۷ تا ۸۹ اقدام به نگهداری و حمل و ترانزیت انواع مواد مخدر از جمله تریاک، هروئین، کراک و مرفین به صورت عمده کرده بودند.

پرونده عفو این متهمان پیش از تائید دادستان کل کشور برای اجرای حکم توسط کمیسیون عفو قوه قضائیه رد شده بود.

فارس یکی از استان‌های مهم کشور در امر مبارزه با مواد مخدر بوده که میزان کشفیات انواع مواد مخدر در این استان سالانه بالغ بر ۶۰ تن است.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز در این مورد گفت: اجرای این احکام در راستای سیاست‌های کلی دستگاه قضایی و تاکیدات رئیس قوه قضائیه در برخورد قاطع و سریع با سوداگران مرگ است.

علی القاصی افزود: دستگاه قضایی در برابر شرارت، قتل، آدم‌ربایی، قاچاق مواد مخدر و فعالیت‌هایی که نظم عمومی را مختل کند با قاطعیت و بدون هیچ اغماضی برخورد می‌کند.

وی همچنین از دستگیری یک باند سرقت مسلحانه که طی سال‌های قبل اقدام به سرقت مسلحانه از طلافروشی‌ها و بانک‌های شیراز و اصفهان کرده بودند خبر داد و ابراز داشت: این اقدام با دستورات و پیگیری‌های مداوم دستگاه قضایی این استان توسط عوامل نیروی انتظامی صورت گرفت.

دادستان شیراز در این مورد تصریح کرد: با پیگیری‌های ریاست کل دادگستری فارس و هماهنگی به عمل آمده از سوی دادستانی شیراز با مراجع انتظامی سه نفر از اعضای این باند که در سال‌های گذشته اقدام به سرقت از بانک‌ها و طلافروشی‌های شیراز و در دو مورد نیز اقدام به بزه مشابه در اصفهان کرده بودند، دستگیر و بلافاصله برای انجام تحقیقات فنی و پلیسی و تکمیل پرونده در اختیار اداره آگاهی این استان قرار گرفتند.

القاصی مهر در مورد دستگیری اعضای این باند گفت: سارقان پس از سرقت ۵،۸ کیلوگرم طلا از یک مغازه طلافروشی در بخش بیضا توسط نیروی انتظامی و با اجرای گشت مهار دستگیر شدند و این در حالی است که این باند سرقت مسلحانه پیش از این با انجام چند سرقت مسلحانه در شیراز و اصفهان که منجر به قتل یک نفر نیز شده بود در پیگرد قرار داشتند.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز در پایان حضور به موقع ماموران نیروی انتظامی در بیضا و اجرای صحیح گشت مهار و تحقیقات اداره آگاهی این استان و همچنین پیگیری سریع اداره جنایی آگاهی که منجر به دستگیری این متهمان شد را در خور تحسین و قابل تقدیر خواند.