به گزارش افکارنیوز،

اقبال شاکری عضو شورای چهارم شهر تهران با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اینکه شهرداری تهران حق بهره برداری از خط ۸ مترو تهران را ندارد، اظهار داشت: این موضوعات در موقع بهره برداری از هر پروژه ای مطرح می شود.

وی افزود: مساله‌ خط ٨ مترو تهران بین سازمان بازرسی، وزارت راه و شهرسازی وشرکت بهره برداری مترو تهران مبتنی بر موضوعات ایمنی بوده که بررسی و رسیدگی شده است. 

شاکری تصریح کرد: تعامل میان شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی برای رفع موانع در رفت و آمدها و برگزاری جلسه برقرار خواهد شد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: هم اکنون طرح ایمنی خط ۸ مترو را شهرداری تهران آماده کرده و به وزارت راه و شهرسازی تحویل داده است.

شاکری با بیان اینکه قرار بود این هفته شهرداری و وزارت راه و شهرسازی در خصوص خط ۸ مترو با یکدیگر جلسه داشته باشند و طرح را نهایی کنند، تصریح کرد: جلسه این هفته به هفته ی آینده موکول شده است.

وی ادامه داد: مسائل مطرح شده در خصوص زمین حدفاصل بین بزرگراه و مترو است، به همین منظور هم طرحی در این خصوص تهیه شده است.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آخرین جلسه شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی امروز بود و برگزار نشد، افزود: به زودی طرح ایمنی بین خط مترو و بزرگراه نیز نهایی خواهد شد.

موضوع افتتاح خط 8 مترو تهران به گذشته باز می‌گردد و مساله جدیدی نیست و توسط شرکت بهره برداری مترو تهران و وزارت راه و شهرسازی حل و فصل شده است، بنابراین مشکلی برای افتتاح خط جدید مترو وجود ندارد و مراسم افتتاحیه به قوت خود باقی است.

شاکری با تاکید بر اینکه خط ۸ مترو تهران مشکل خاصی ندارد، گفت: کارشناسان دو طرف با برگزاری جلسه های متعدد این موضوع را حل و فصل خواهند کرد.