رسول النقیپور امروز در گفتوگو با فارس در ارومیه اظهار داشت: آتشسوزی و سوختن پدر خانواده در این حادثه از سوی پسر خانواده و مادر خانواده اعلام شد و با بررسیهای انجام گرفته توسط پزشکی قانونی آذربایجان غربی مشخص شد مرد این خانواده قبل از سانحه آتشسوزی از طریق وارد شدن ضربه چاقو به قتل رسیده است.
وی در ارتباط با نحوه به قتل رسیدن این فرد، تصریح کرد: در یکی از روستاهای ارومیه پدر خانواده که معتاد به مواد مخدر بود منزل خود را به پاتوق افراد معتاد تبدیل کرده بود که این امر با مخالفت پسر ۱۶ ساله این خانواده و مادر خانواده همراه بود.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی آذربایجان غربی افزود: این امر منجر به اختلاف و درگیری بین مرد و دیگر اعضای خانواده شده و در شب حادثه زن خانواده با وارد کردن ضربه‌ای به سر مرد او را مورد هجوم قرار می‌دهد و در ادامه این درگیری پسر با ضربه چاقو پدر را به قتل رسانده است.
النقی‌پور با اشاره به آتش‌سوزی خانه توسط زن و فرزند مقتول، ادامه داد: با صحنه‌سازی‌هایی که توسط زن و پسرش انجام می‌گیرد، جنازه مرد را هم سوزانده و اعلام آتش‌سوزی در منزل می‌کنند که با تحقیقات انجام گرفته توسط ۲ اکیپ تشخیص هویت و کارآگاهان جنایی عامل اصلی مرگ مرد مشخص می‌شود.
وی با بیان اینکه در بازجویی‌های به عمل آمده زن و پسرش به قتل اعتراف کرده‌اند، گفت: این پرونده به محاکم قضایی ارجاع داده شده است.
اعتیاد به مواد مخدر یکی از مصادیقی است که زمینه ساز ارتکاب به جرائم خشن را در افراد معتاد افزایش میدهد.