به گزارش افکارنیوز،

"عبدالرحمن بیجاوی " معاون وزیر حج عربستان در دیدار هیات کنسولی ایران در مدینه منوره؛ بر پایبندی کشورش به ارایه خدمات مناسب به ضیوف الرحمن تاکید کرد و گفت: با هدف ارایه خدمات مناسب آماده ایم هرگونه مشکل احتمالی زایرین را حل کنیم.

معاون وزیر حج عربستان در دیدار " سعید خرازی " رییس هیات کنسولی وزارت امور خارجه که در مدینه منوره مستقر است؛ گفت که وی و همکارانش در طول شبانه روز آمادگی دارند تا نظرات ستاد‌های حج را استماع و مشکلات احتمالی زائرین را رفع کنند.

در این دیدار در خصوص ارائه خدمات مناسب و تسهیل در امور اجرایی زائرین در مبادی ورودی و خروجی به مدینه منوره تبادل نظرشد و راهکار اجرایی پیگیری امور کنسولی زائرین بررسی و مشخص گردید.

در این جلسه طرفین بر ارائه بهترین خدمات به زائرین و رعایت احترام و عزت آن‌ها تاکید و اتفاق نظر داشتند مواردی که بعنوان مشکل در امور زائرین مشاهده می‌شود، مطرح و مقرر گردد با دستور مساعد معاون وزیر حج عربستان در اسرع وقت پیگیری شود.

در این دیدار که " اکبر رضایی " رییس ستاد عملیات مدینه نیز حضور داشت؛ طرفین برانجام مفاد توافقنامه امضاء شده بین سازمان حج و زیارت و وزارت حج عربستان تاکید کردند.

یادآور می‌شود هیات ۱۰ نفره کنسولی وزارت امور خارجه ایران به ریاست «سعید خرازی» ۱۲ مرداد ماه وارد مدینه شد و هم اکنون با استقرار در ستاد‌های حج دو شهر مکه و مدینه آماده ارایه خدمات کنسولی به زایران ایرانی است.