به گزارش افکارنیوز،

محمدتقی حلی ساز گفت: این مجموعه درمانگاهی، شامل 2 مطب پزشک عمومی،‌ یک متخصص داخلی،‌ یک متخصص زنان و کادر پرستاری برای تزریقات و پانسمان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 70 مطب در سطح مکه فعال است و در هتل ها مشغول خدمت رسانی به زائران هستیم، گفت: بازدید بهداشتی از اغلب هتل های محل استقرار زائران در سطح مکه صورت گرفته است و با افزایش شمار زائران، برای خدمت رسانی بهداشتی به آنان آمادگی و ظرفیت کافی وجود دارد.

رییس بیمارستان مکه مکرمه اضافه کرد:‌ مجموعه پزشکی در سطح مکه مکرمه با 147 پزشک آماده خدمت رسانی به زائران سرزمین وحی است که 40 نفر از این مجموعه را پزشکان زن تشکیل می‌دهند.

2 مورد شکستی در اثر سُر خوردن

حلی ساز به وقوع دو حادثه برای دو نفر از زائران کشورمان در مسجد الحرام بر اثر سُرخوردن اشاره کرد و گفت: توصیه ما به زائران این است که هنگام تردد در محدود صحن مسجدالحرام با احتیاط عمل کنند.

وی اظهارکرد: تا کنون شاهد 2 مورد شکستگی در مسجدالحرام بوده ایم و به زائران توصیه می‌شود هنگام تردد در محدوده صحن مسجدالحرام دقت کنند و آقایان، تا حد ممکن در داخل صحن بدون جوراب تردد داشته باشند تا دچار حادثه نشوند.

نخستین مجموعه درمانگاهی مکه مکرمه روز گذشته (یکشنبه) در محل هتل الزائر مکه مکرمه آغاز به کار کرد.

مکه مکرمه در طول انجام مناسک حج، علاوه بر یک بیمارستان برای ارائه خدمات به زائران ایرانی، 5 مجموعه درمانگاهی نیز خواهد داشت که تا کنون 2 مجموعه آن به بهره‌برداری رسیده است.