به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام سید رضا قلمکاریان اصفهانی، با اشاره به شهاب باران آسمان که به گفته وی در ده روز منتهی به آخر مرداد آغاز شده و ادامه دارد، گفت: این شهاب باران در روز ۲۶ مردادماه در قم رصد می‌شود.

وی با بیان اینکه علاقمندان می‌توانند برای شرکت در برنامه رصد با مرکز مطالعات فلکی قم تماس بگیرند و ثبت نام کنند، گفت: شرکت در این مراسم به شکل خانوادگی است و علاقمندان می‌توانند با شماره ۳۲۹۳۶۳۱۱ الی ۵ تماس گرفته و ثبت نام کنند.

مدیر موسسه نجوم کبریا ادامه داد: این برنامه از سوی مرکز پژوهش‌های فلکی و نجومی آیت الله سیستانی در رصد خانه امام علی(ع) واقع در بخش کهک قم برگزار می‌شود.

وی در ادامه به علت این بارش شهابی اشاره کرد و گفت: کره زمین در مواقع مختلف در حرکت‌های مداری خود از مداری عبور می‌کند که دنباله‌دارها در آن وجود دارد.

حجت الاسلام قلمکاریان اصفهانی عنوان کرد:‌ این حرکت‌ها باعث می‌شود اجرام باقی مانده از دنباله دارها وارد جو زمین شده و به دلیل اصابت با جو دچار سوختگی شوند و شکلی آتش گونه را در فضا ایجاد کنند.

وی همچنین به برگزاری کلاس‌های تابستانی هم اشاره کرد و گفت: کلاس‌های تابستانی با همکاری مراکز نجوم در قم با هدف آموزش نجوم و شناخت آسمان برگزار می‌شود.