مهندس رضا پيلپايه در گفتوگو با ايسنا، در پاسخ به اين سوال كه در راستاي تشويق بخش خصوصي در حوزه حمل و نقل آيا برنامهاي براي واقعي كردن نرخ حمل و نقل عمومي نداريد؟ تصريح كرد: قانون برنامه پنجم، قانون خوبي است و ما را مكلف كرده كه در سال اول برنامه، به ويژه در بخش حمل و نقل هوايي قيمتها را متنوع كنيم و در سال سوم برنامه قيمتها آزاد شود.

وی با تاکید بر این‌که این قانون نقش بسیار مهمی را در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایفا می‌کند، اضافه کرد: ‌ در بخش حمل و نقل هوایی مذاکراتی را با سرمایه‌گذاران داریم که با آزادسازی و رقابتی شدن قیمت‌ها سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها شکل بگیرد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که نرخ‌های حمل و نقل هوایی اکنون تثبیت شده و مصوب است، اضافه کرد: ‌درحال بررسی هستیم تا بتوانیم تا پایان سال نرخ حمل و نقل هوایی را متنوع کنیم.

پیل‌پایه درباره مشکل بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، تصریح کرد: در راستای حل این مشکل برنامه‌ای برای افزایش نرخ بلیت هواپیما وجود ندارد اما متنوع‌سازی در دست بررسی است.

وي در ادامه گفت: آزادسازي نرخ سوخت براساس قانون هدفمندسازي يارانهها كه از برنامههاي دولت است، انجام شده اما شركتهاي هواپيمايي مشكلاتي دارند كه درحال بررسي آنها هستيم.