مهندس محسن جباري روز يكشنبه در گفتوگو با ايسنا، با اشاره به نقشههاي پيشبيني هواشناسي افزود: بر اين اساس براي روز دوشنبه آسمان پايتخت نيمه ابري در برخي ساعات افزايش ابر گاهي با وزش باد خواهد بود.

وی با تاکید بر این که از اواخر وقت سه‌شنبه افزایش ابر در آسمان تهران پیش‌بینی شده است افزود: بر این اساس برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با ورود سامانه بارشی، موج جدید بارش‌ها در پایتخت آغاز می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور نیز از بارش باران و رگبار و رعد و برق در حداقل ۹ استان کشور خبر داد.

بر این اساس به سبب نزدیک شدن سامانه کم‌ارتفاع در روز سه‌شنبه به سوی جنوب غرب کشور استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و در ادامه در روز چهارشنبه غرب استان‌های هرمزگان، ‌ کرمان و استان‌های یزد، خراسان رضوی و خراسان شمالی را تحت تاثیر خود قرار داده و سبب بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و در نواحی سردسیر بارش برف می‌شود.

از روز یکشنبه تا آخر هفته جاری به سبب وزش باد خلیج فارس مواج خواهد بود. همچنین به علت عبور امواج متوالی از بخش‌های شمالی کشور طی روز دوشنبه و همچنین در روزهای چهارشنبه لغایت جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر و استان اردبیل بارش باران و در نواحی سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

شايان ذكر است طي روزهاي پنجشنبه و جمعه درياي خزر مواج خواهد بود.