به گزارش افکارنیوز،

 حمید محمدی گفت که عملیات انتقال 86 هزار و 300 زائر ایرانی از سرزمین عرفات؛ به مشعر و منا با موفقیت انجام شد و هم اکنون همه زائران در سرزمین منا مستقر شده‌اند.

وی گفت که طبق برنامه‌زمان بندی شده؛ زائران کشورمان از ساعت 10:30 صبح امروز به وقت محلی (12 به وقت تهران) برای رمی جمرات؛ اقدام خواهند کرد.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد که گروه‌های امداد و پزشکی در مسیرهای جمرات مستقر هستند و عزیمت کاروان‌ها از محل خیمه‌ها به جمرات و بازگشت توسط سیستم رصد ویژه جمرات در ستاد حج کاملا رصد می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه تا ساعت 15 امروز اولین روز رمی جمرات زائران ایرانی انجام می‌شود، افزود: امسال برای اولین بار اتاق کنترل، مدیریت و رصد کاروان‌های ایرانی از لحظه خروج از چادرها، طول مسیر، ایستگاه جمرات و بازگشت به خیمه‌ها به صورت سیستمی کنترل می‌شود.

وی اضافه کرد: که حدود نیمی از زائران شب گذشته را در مشعر وقوف اضطراری داشته و سپس وارد منا شدند و رمی جمرات را انجام داده و در چادرها مستقر شده‌اند.

وی همچنین درباره ذبح قربانی گفت: ذبح قربانی برای زائران وقوف اضطراری که از شب گذشته وارد منا شده‌اند از بعد از طلوع آفتاب آغاز شده و تا ساعت حدود 11 صبح پایان می‌یابد.