به گزارش افکارنیوز،

 سردار رحیمی رئیس پلیس فاتب در مراسم طرح استقبال از مهر که امروز(چهارشنبه)برگزار شد،اظهار کرد: ما آماده می‌شویم که تمام نونهالان و دانش آموزان و معلمان بتوانند بهار علم را جشن بگیرند و این آمادگی از چندین هفته گذشته فراهم شده است.

وی افزود: امسال به دلیل تقارن ماه مهر و ماه محرم با یکدیگر، این ماه (ماه مهر) اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است و پلیس از تمام ظرفیت خود در طرح استقبال از مهر استفاده می‌کند و پلیس روز اول مهرماه در آماده باش کامل است و در این راستا تلاش می‌کنیم تا بار سنگین ترافیک شهر را کاهش دهیم.

سردار رحیمی گفت: همزمان با آغاز مهرماه، از 25 شهریورماه تا 20 مهرماه هر گونه ساخت و ساز را ممنوع کردیم و بیش از 17 هزار سرویس مدرسه ساماندهی شدند.

وی گفت: به خانواده ها توصیه می‌شود تا برای فرزندان خود از سرویس‌هایی استفاده کنند که از سوی مدارس و آموزش و پرورش تأیید شده باشند.

رئیس پلیس فاتب با بیان اینکه امسال به بیش از 8 هزار و 200 راننده سرویس مدارس در رابطه با نوع برخورد با کودکان و نحوه رانندگی آموزش‌هایی ارائه شده است، گفت: با کمک آموزش و پرورش به بیش از 970 هزار همیار پلیس آموزش‌هایی داده شد، زیرا همین بچه‌ها رانندگان آینده هستند و باید از همین امروز درباره رعایت نظم و انضباط ترافیکی آموزش ببینند و همچنین 32 هزار پلیس مدرسه هم برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه‌ای در اطراف مدرسه آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند و 120 هزار معلم به صورت داوطلب به عنوان فرهنگیار به پلیس کمک می‌کنند.

سردار رحیمی گفت: طرح برخورد با رانندگان متخلف در شب هم در دستور کار است، زیرا در طی این ساعات، در هر روز یک مورد حادثه واژگونی در شهر تهران رخ می دهد. طرح برخورد با توقف در حاشیه خیابان‌ها که یک معضل بزرگ شهر تهران است با بهره‌گیری از ماشین‌های حمل خودرو انجام می شود و طرح ساماندهی جرثقیل‌ها نیز باید اجرا شود که سال‌ها ابتر مانده است و طرح ساماندهی ماشین‌های بار بر هم اجرا می شود که در این راستا از شورای شهر تهران و شهرداری درخواست دارم که به این موارد رسیدگی کنند.

وی گفت: باید موتورسواران هم ساماندهی شوند و پلیس آمادگی دارد با کمک دستگاه‌های مختلف مشکل بی انضباطی ترافیکی را حل کند، علی‌رغم اینکه بهترین موتورسیکلت‌های برقی در کشور تولید می‌شود، اما از آن‌ها استفاده‌ نمی‌شود و باید کار را برای استفاده از این قبیل موتورسیکلت‌ها از سازمان‌های خودمان آغاز کنیم.

سردار رحیمی بیان داشت: مدیریت ترافیک شهر تهران کار مشکلی است و ما باور داریم با همین شرایط ترافیک تهران بهبود یابد.