افكار نيوز:حسين نادريمنش معاون آموزشي وزارت علوم با تأكيد بر اينكه يكي از مواردي كه معاونان آموزشي دانشگاهها و دانشجويان خواستار بودند برگزاري سراسري آزمون دكترا بود افزود: آزمون سراسري دكترا به صورت متمركز و مصاحبه برگزار ميشود.

وی گفت: براساس این آزمون متمرکز دو تا سه برابر ظرفیت دانشگاه‌ها براساس انتخاب داوطلب به دانشگاه‌ها معرفی می‌شود و دانشگاه‌ها می‌توانند براساس مراحلی طی ارزیابی این داوطلبان از میان آن‌ها دانشجویان دوره دکترای خود را پذیرش کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده‌ای که داوطلبان دوره دکترا داشتند این بود که این آزمون‌ها در یک زمان مشخص برگزار می‌شد و گاهی بین زمان برگزاری آزمون‌های دانشگاه‌های مختلف تداخل ایجاد می‌شد و داوطلب نمی‌توانست در آزمون‌های دانشگاه‌های مورد علاقه خود شرکت کند.

وی گفت: یکی از مباحثبسیار جدی معاونت آموزشی وزارت علوم بحثبرگزاری آزمون سراسری دکترا بود که طی برگزاری جلسات متعددی با سازمان سنج آیین‌نامه‌های اولیه تدوین شده است.

وی درباره زمان برگزاری آزمون دکترای سراسری گفت: هر وقت که برگزاری این آزمون عملیاتی شود اطلاعات دقیق برگزاری آن اعلام می‌شود.
انتهای پیام / ع