به گزارش افکارنیوز،

هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی و اعضای شورا برگزار شد.

نعمت الله ترکی؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران در پایان جلسه با اشاره به موضوعات مطرح شده و مصوبات جلسه گفت: سند توسعه ،سند آمایش، سند توسعه روستایی  و موضوع  اشتغال استان از موضوعات محوری مطرح شده در این جلسه بود.

 وی ادامه داد: یکی از  مباحث مهم شورای برنامه ریزی استان طرح تکاپو و توسعه اشتغال است که براساس آن قرار است 450 هزار شغل در کشور ایجاد شود و سهم استان تهران از این میزان حدود یکصدهزار فرصت شغلی است .

 رئیس سازمان برنامه و بودجه استان با بیان اینکه در جلسه شورای برنامه ریزی مقرر شد؛ سهم هر یک از دستگاهها برای ایجاد اشتغال در استان مشخص شود، توضیح داد: قرار است سهم هر دستگاه در بخشهای صنعت، معدن- تجارت، جهادکشاورزی و خدماتی تقسیم شود و تا پایان سال ایجاد یکصد هزار فرصت شغلی به سرانجام برسد.

ترکی به موضوع مطرح شده در جلسه در خصوص طرح هادی روستایی به تفکیک هر شهرستان اشاره کرد و افزود: طرح هادی روستای هاجرآباد از توابع بخش مرکزی تهران در این جلسه مصوب شد.

وی تصریح کرد: سند توسعه استان قرار است به شکل بخشی در 5 فصل به تصویب برسد و امروز حوزه جهاد کشاورزی استان در جلسه مطرح شد واز بخشهای مهم سند، تطبیق با سند برنامه ششم توسعه است و تا پایان برنامه نگاه ما باید طبق قابلیتهای استان باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همچنین به موضوع  توجه به فرصتهای شغلی استان اشاره کرد و گفت: اتباع خارجی غیرمجاز که در بخشهای مختلف به کار گرفته می‌شوند، رصد و پیگیری شده  و با راه‌اندازی سامانه الکترونیکی "خوش" 200 هزار فرصت شغلی تعریف شده است.

ترکی همچنین به آغاز برگزاری سفرهای استانی استاندار نیز اشاره کرد و گفت: قرار است استاندار تهران هر هفته به دو شهرستان سفر کند و جلسات شورای برنامه ریزی استان مشترک با شهرستانها برگزار شود.