به گزارش افکارنیوز،

سردار علیرضا لطفی در جلسه‌ای با حضور رئیس پلیس پایتخت و دادستان تهران با اشاره به گزارشی از وضعیت واحدهای صنفی ارائه دهنده قلیان اظهار داشت: در تهران بزرگ 1683 قهوه‌خانه دارای مجوز و 308 قهوه‌خانه فاقد جواز در حال فعالیت‌ هستند. این در حالی است که 1118 فقره درخواست نیز در دست بررسی است.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت تهران بزرگ تعداد واحدهای صنفی ارائه دهنده قلیان که دارای جواز یا بدون جواز بوده و یا تداخل صنفی دارند را 4000 باب اعلام کرد و در خصوص واحدهای مشمول تداخل صنفی اظهار داشت: سودآوری عرضه قلیان موجب شده تا رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها برخلاف حوزه فعالیت‌شان مبادرت به عرضه قلیان کنند.

به گزارش تسنیم، دادستان تهران در جلسه هفته گذشته شورای معاونان دادستانی تهران، با انتقاد از عرضه قلیان و سلیقه‌ای اجرا کردن قانون در کشور، از سرپرستان نواحی دادسراها خواسته بود به صنف‌های مرتبط با قلیان مانند قلیان سراها و رستوران‌ها، غیر از قهوه‌خانه‌های سنتی قدیمی از طریق صنف و با همکاری پلیس اخطار دهند که ظرف مدتی محدود، عرضه قلیان‌ را متوقف کنند.

این اظهارات دادستان تهران در حالی است که طی هفته‌های اخیر، موضوع ممنوعیت عرضه قلیان در دو شهر کرج و قم به دستور مقامات قضایی این دو شهر نیز در دستور کار قرار گرفته بود.