به گزارش افکارنیوز،

رضا عبدلی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در حاشیه مراسم اعزام ۱۰۰۰ نیروی خدمات شهری ویژه مراسم اربعین، به کربلا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی روزهای گذشته و پیش از رسیدن نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران به شهر کربلا، چند دستگاه ماشین سنگین و نیمه سنگین ویژه مراسم اربعین، به دو شهر کربلا و نجف ارسال شده است.

وی افزود: جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به زائران اربعین و مسأله نظافت شهری درکربلا و نجف ابزار کاری نیروهای خدمات شهری شامل مخازن زباله، جاروهای مکانیزه و دستی، کیسه های مخصوص جمع آوری زباله در روزهای گذشته به این دو شهر ارسال شده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران تصریح کرد: ۱۷ تریلی شامل ابزار و لوازم مورد نیاز جهت ارائه خدمات شهری شهرداری ویژه مراسم اربعین، روز گذشته بیست و هشتم مهر ماه سال جاری به کربلا و نجف ارسال و به انبارهای از پیش تعیین شده در این شهرها منتقل شدند.

عبدلی تاکید کرد: به همه نیروهای خدمات شهری، یک ساک شامل وسایل شخصی، از جمله ژل نظافتی ضدعفونی‌کننده، مسواک، خمیردندان، لباس کار، دستکش و سایر وسایل تحویل داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰ آبان ماه زمان نهایی برگشت نیروهایی است که به عنوان نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران به کربلا و نجف اعزام شده اند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اضافه کرد: شیفت کاری نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در کربلا و نجف شامل دو شیفت ۴ ساعته در طول روز است که روزانه در مجموع، هر نیروی خدماتی به مدت ۸ ساعت مسئولیت نظافت مسیر زائران اربعین در این دو شهر را بر عهده دارند.

 عبدلی یادآور شد: نیروهای خدمات شهری در صحن حضرت زهرا سلام الله علیها مستقر می شوند و بر اساس هماهنگی از پیش انجام شده، اسکان نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران، چه در کربلا و چه در شهر نجف فاصله زیادی با حرم ندارد.