به گزارش افکارنیوز،

به عبارت دیگر هر کشوری با توجه به زمان شروع سال تحصیلی و پایان آن، برای نظام آموزشی خود تعطیلاتی را چه در تابستان یا زمستان در نظر می‌گیرد؛ علاوه بر این تعطیلات، دانش‌آموزان هر کشور با توجه به تعداد اعیاد ملّی و مذهبی خود نیز تعطیلاتی را دارند.

در گزارش زیر به مجموع تعطیلات کشورهای ترکیه، ایتالیا، روسیه، یونان، پرتغال، فنلاند، مجارستان، اسپانیا، سوئد، فرانسه، بلژیک، هلند، نروژ، ژاپن، آلمان، ایرلند، دانمارک، انگلیس و کانادا می‌پردازیم.

جدول روزهای تعطیل دانش‌آموزان کشورهای مختلف را می‌توانید دانلود کنید:  تعطیلات دانش‌آموزان تعطیلات دانش‌آموزان  

* ترکیه

در کشور ترکیه مدارس از اواسط ماه سپتامبر کار خود را آغاز می‌کنند و دانش‌آموزان تا آخر ژانویه به مدرسه می‌روند؛ آغاز مدارس آنها برابر با حدود 25 شهریورماه در ایران است. 

تعطیلات تابستانی کشور ترکیه 14 هفته برابر با 98 روز است و دولت ترکیه دو هفته تعطیلات در زمستان و 12 روز نیر برای اعیاد ملی، مذهبی در نظر گرفته است که با این ترتیب مجموع تعطیلات این کشور 125 روز می‌شود.

 

* ایتالیا 

در کشور ایتالیا مدارس از اولین دوشنبه ماه سپتامبر کار خود را ‌آغاز می‌کند و اول ژوئن نیز سال تحصیلی به پایان می‌رسد که این تاریخ برابر با اواسط خرداد ماه در ایران است.

تعطیلات تابستانی کشور ایتالیا 13 هفته برابر با 91 روز است و مدارس این کشور 2 هفته برای تعطیلات زمستانی و 10 روز هم برای اعیاد ملی تعطیل هستند که مجموع تعطیلات ایتالیا به 115 روز می‌رسد.

*روسیه 

مدارس روسیه در یکم سپتامبر کار خود را آغاز می‌کند و اواسط ماه ژوئن نیز سال تحصیلی به پایان می‌رسد؛‌ تاریخ شروع مدارس در روسیه برابر با 10 شهریور ماه در ایران است. 

مدارس روسیه 12 الی 13 هفته برابر با 84 تا 90 روز تعطیلات تابستانی دارند و دولت روسیه 5 روز برای مناسبت‌های ملی، دو هفته را برای تعطیلات کریسمس، یک هفته را برای تعطیلات پاییز و یک هفته را نیز برای تعطیلات بهار در نظر گرفته‌ است که به این ترتیب مجموع تعطیلات این کشور به 120 روز می‌رسد.

* یونان، پرتغال

در هر دو این کشورها، مدارس 6 سپتامبر آغاز به کار می‌کنند و اواسط ژوئن نیز برابر با تمام شدن سال تحصیلی است؛‌ 18 شهریور ماه در ایران برابر با شروع مدارس در یونان و پرتغال است و پایان آن نیز برابر با اواسط خرداد‌ماه است. 

دولت‌های پرتغال و یونان، 24 دسامبر تا 6 ژانویه را برای تعطیلات کریسمس اختصاص داده‌اند و 12 روز را برای اعیاد ملی ـ مذهبی و کریسمس در نظر گرفته‌اند که به این ترتیب مجموع تعطیلات آنها به 115 روز می‌رسد.

 

* فنلاند‌، مجارستان، اسپانیا

مدارس کشورهای فنلاند، مجارستان و اسپانیا 11 سپتامبر آغاز به کار می‌کنند و هفته سوم ژوئن سال تحصیلی به پایان می‌رسد که تاریخ برابر شروع مدارس در این کشورها برابر با 22 شهریورماه در ایران است.

تعطیلات تابستانی در این سه کشور 11 هفته برابر با 77 روز است؛ دولت کشورهای فنلاند، مجارستان و اسپانیا 25 روز را برای اعیاد ملی ـ مذهبی و سال نو در نظر گرفته‌اند که به این ترتیب مجموع تعطیلات این سه کشور برابر با 102 روز است. 

* سوئد

در کشور سوئد مدارس سال تحصیلی را در 15 سپتامبر آغاز می‌کنند و 13 ژوئن آخرین روز کار مدارس است؛‌ شروع سال تحصیلی در سوئد برابر با 25 شهریور ماه در ایران و پایان آن نیز برابر با حدود 25 خرداد ماه است. 

تعطیلات تابستانی سوئد 70 روز برابر با 10 هفته است؛‌ دولت 30 روز را نیز برای اعیاد ملی ـ مذهبی و سال نو در نظر گرفته که به این ترتیب مجموع تعطیلات سوئد 129 روز می‌شود.

* فرانسه، بلژیک، ایرلند

مدارس فرانسه، بلژیک و ایرلند در 4 سپتامبر سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند و 6 جولای نیز تعطیلات تابستانی آنها آغاز می‌شود؛ آغاز مدارس در این سه کشور برابر با 14 شهریورماه در ایران است و مدارس 15 تیرماه تعطیلات تابستانی خود را آغاز می‌کنند.

تعطیلات مدارس این سه کشور، 8 هفته برابر با 56 روز است و 40 روز نیز برای تعطیلات میان‌ترمی سال نو، زمستانی و اعیاد ملی ـ‌ مذهبی در نظر گرفته شده که مجموع این تعطیلات برابر با 106 روز است.

* هلند، نروژ

مدارس کشورهای هلند و نروژ 26 آگوست کار خود را آغاز می‌کنند و 14 جولای نیز سال تحصیلی به پایان می‌رسد؛ شروع سال تحصیلی در این کشورها برابر با 30 مرداد ماه در ایران است. 

تعطیلات تابستانی هلند و نروژ، 42 روز است و دولت این دو کشور 42 روز تعطیلات برای اعیاد ملی ـ مذهبی سال نو در نظر گرفته که به این ترتیب مجموع تعطیلات تابستانی هر کشور 78 روز است. 

*ژاپن

مدارس کشور ژاپن سال تحصیلی خود را در یک آوریل آغاز می‌کنند و 31 مارس برابر با پایان سال تحصیلی در این کشور است.

تعطیلات تابستانی کشور ژاپن 7 هفته برابر با حدود 42 روز است و دولت 28 روز را برای تعطیلات زمستانی، بهار و اعیاد ملی ـ‌ مذهبی در نظر گرفته است که بر این اساس مجموع تعطیلات دانش‌آموزان کشور ژاپن به 70 روز می‌رسد.

* آلمان 

سال تحصیلی در آلمان اوایل سپتامبر آغاز می‌شود و اواخر ژوئن نیز به پایان می‌رسد؛‌ شروع سال تحصیلی در این کشور برابر با 10 شهریورماه و پایان آن نیز برابر با اوایل تیرماه است. 

دولت آلمان برای تابستان 6 هفته یعنی 42 روز و برای تعطیلات در طول سال تحصیلی حدود 58 روز در نظر گرفته است که این 58 روز شامل تعطیلات آغاز سال نو و اعیاد ملی ـ مذهبی می‌شود؛‌ بدین ترتیب مجموع تعطیلات این کشور 100 روز می‌شود.

* دانمارک، انگلیس 

مدارس دانمارک و انگلیس بین یک الی 5 سپتامبر آغاز به کار می‌کنند و 20 جولای نیز آخرین روز تحصیل دانش‌آموزان در این دو کشور است که شروع مدارس در انگلیس برابر با 10 الی 15 شهریور ماه در ایران و 31 تیرماه نیز برابر با آخرین روز تحصیل دانش‌آموزان است.

دولت دانمارک و انگلیس، 6 هفته برابر با 42 روز را برای تعطیلات تابستانی و 38 روز را برای تعطیلات سال نو و اعیاد ملی ـ مذهبی در نظر گرفته‌اند که بدین ترتیب مجموع تعطیلات هر کشور 80 روز می‌شود. 

* کانادا 

مدارس کانادا یک سپتامبر برابر با 10 شهریور ماه کار خود را ‌آغاز می‌کنند و اواخر ژوئن برابر با اوایل تیرماه نیز تعطیلات تابستانی آغاز می‌شود.

تعطیلات تابستانی کانادا حدود 10 هفته است و دولت نیز 21 روز برای تعطیلات زمستان و پاییز در نظر گرفته که بدین ترتیب تعطیلات کانادا، 91 روز است.