به گزارش مهر، برای ساخت این برج عجیب ۳۰۴ متری تیرکهایی فولادی در کنار یکدیگر سر به فلک خواهند کشید تا چارچوبی عظیم و سه ضلعی به وجود آورند، ساختاری که به عظیم ترین ساختار سبز جهان تبدیل خواهد شد که بر روی بام آن باغی از درختان به وجود خواهد آمد.

برج تایوان که ارتفاعی در حدود ارتفاع برج ایفل دارد، زایییده ذهن خلاق معماری ژاپنی به نام " فوجیموتو " است که برای طراحی این ساختمان موفق به کسب جایزه بین المللی شده است. این برج سازه ای کاملا باز است و امکان ورود نور طبیعی برای ایجاد فضایی نیمه خارجی در آن وجود دارد. در اطراف این سازه که طرح آن برگرفته از شکل درخت انجیر معابد یا " بانیان " است، پارکها و فضاهای سبزی بنا خواهند شد.

برج تایوان از دو بخش اصلی ساخته شده است، ساختار فولادی و باغی بر روی پشت بام، که تمامی آن با الهام از ساختار درختان بانیان، مشهور به درختان انجیر هندی طراحی شده است. با دیدن این برج از دوردست این تصور به وجود می آید که باغی بر روی آسمان شناور است.

انرژی این برج از منابع تجدید شدنی تامین خواهد شد و در عین حال در درون آن سیستمهای ذخیره آب باران و انرژی خورشیدی نیز کار گذاشته خواهد شد. کل برج متشکل از توده ای از تیرکهای فولادی به قطر ۸۰۰ میلیمتر است، انتظار می رود ساخت برج تا سال ۲۰۱۷ به پایان برسد و بودجه مورد نیاز برای اتمام آن ۶.۵۹ بیلیون دلار تایوان در نظر گرفته شده است.

بر اساس گزارش دیلی میل، فرماندار تایچونگ در کنفرانس خبری از این برج به عنوان خورشیدی درخشان در تایوان یاد کرده که تمامی جهان آن را خواهند دید و به علاوه سود مالی بسیار زیادی را برای این شهر به ارمغان خواهد آورد:چشم انداز دوردست این برج باغی معلق در آسمان را مجسم می کنداین برج از تیرکهای ۸۰۰ میلیمتری به ارتفاع ۳۰۴ متر ساخته می شودبرج فضایی کاملا باز داشته و علاوه بر ورود نور روز امکان ذخیره انرژی خورشیدی و آب باران نیز وجود خواهد داشتطرحی شبیه سازی شده از نمای برج تایوان در شب