خراسان: شب جمعه گذشته، اهالي روستاي عبدل آباد از توابع مشهد با مشاهده دود غليظي که از يک منزل مسکوني بيرون مي آمد به سمت محل حادثه رفتند شعله هاي آتش، منزل پيرزني را که به تنهايي در آن زندگي مي کرد فراگرفته بود. اهالي با کمک يکديگر موفق شدند با ريختن آب و خاک زبانه هاي سرکش آتش را فروبنشانند اما در اين ميان جسد سوخته پيرزن در گوشه اي از منزل نمايان شد که به طرز دلخراشي جان باخته بود.

اهالی با مشاهده این صحنه، بلافاصله با مراکز امدادی و پلیس تماس گرفتند که دقایقی بعد ماموران پاسگاه انتظامی سلطان آباد برای بررسی موضوع به محل حادثه عزیمت کردند. آنان با دیدن صحنه مرگ مشکوک پیرزن و با حفظ صحنه حادثه، مراتب را به قاضی اسماعیل شاکر(قاضی ویژه قتل عمد) اطلاع دادند.

ساعت حدود ۲۲شب بود که مقام قضایی به همراه دیگر عوامل بررسی صحنه جرم، به روستای عبدل آباد رفت. تحقیقات مقدماتی در این باره بیانگر آن بود که پیرزن قصد ریختن نفت به مخزن بخاری را داشته که ناگهان به دلیل روشن بودن بخاری و ریختن نفت در کناره های آن، شعله های آتش زبانه کشیده است پیرزن که دست و پای خود را گم کرده بود بخاری را بلند می کند تا آن را به بیرون پرت کند اما شعله های سرکش آتش به لباس های پیرزن سرایت می کند و او به طرز دلخراشی درمیان شعله های آتش می سوزد.

اين گزارش حاکي است: قاضي ويژه قتل عمد پس از بررسي هاي مقدماتي دستور داد تا کارشناسان سازمان آتش نشاني نيز در محل حادثه حضور يابند و نظر کارشناسي خود را درباره اين حادثه اعلام کنند همچنين به دستور مقام قضايي جسد پيرزن ۶۹ساله براي تعيين علت دقيق مرگ به پزشکي قانوني حمل شد و تحقيقات در اين باره ادامه يافت.