به گزارش افکارنیوز،

محمد اصغری گفت: امروز پنج شنبه ۱۱ آبان ماه شاهد بارش باران در برخی از نقاط کشور خواهیم بود، اما این باران‌ها به صورت پراکنده و موقتی خواهند بود.

وی افزود: بیشترین حجم بارش باران در استان‌های گیلان و مازندران گزارش شده و امروز در این ۲ استان با بارش باران و رعد و برق مواجه خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی از ورزش باد شدید در استان ایلام خبرداد و تصریح کرد: زائرانی که از مرز مهران قصد تردد به کشور عراق را دارند باید همراه خود ماسک داشته باشند، زیرا امروز در این شهر شاهد وزش باد نسبتا شدید خواهیم بود.

اصغری در خصوص وضعیت آب و هوای خوزستان خاطرنشان کرد: زائرانی که از مرز شلمچه و چذابه تردد دارند نیز باید به نکات ایمنی توجه داشته باشند، زیرا از بعد از ظهر امروز شاهد گرد و خاک در استان خوزستان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در شرایطی که آسمان شهرهای مرزی غبارآلود است، بهتر است زائران اربعین حسینی به توصیه های هواشناسی توجه بیشتری داشته باشند. 

کارشناس سازمان هواشناسی از استمرار کاهش دما در نوار شمالی کشور خبرداد و اظهارکرد: کاهش دما که در بخش‌هایی از نوار شمالی کشور آغاز شده، امروز نیز ادامه خواهد داشت و در این شرایط بهتر است شهروندان برای فعال کردن سیستم‌های گرمایشی منازل خود اقدام کنند.