به گزارش افکارنیوز،

جمشید گودرزی گفت: برنامه ریزی برای جانمایی موکب‌ها در ایام اربعین حسینی و نحوه برپایی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته و به گونه‌ای عمل شده که در ایام اربعین حسینی، زائران با مشکل کمبود امکانات مواجه نشوند.

وی افزود: به گونه‌ای برنامه ریزی شده که تمام موکب‌ها در کشور عراق برپا نشوند و در مسیر مرز‌ها نیز موکب‌ها به منظور ارائه خدمات به زائران اربعین برپا شوند.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین با اشاره به شناسنامه دار کردن موکب‌ها اظهارکرد: تمام موکب‌هایی که در داخل کشور عراق و همچنین در مسیر تردد زائران و در شهر‌های مرزی دایر شده اند، شناسانامه دار شده و اطلاعات آن‌ها در دسترس است.

گودرزی ادامه داد: در سال جاری هزار و ۶۸۴ موکب شناسنامه دار شده اند و اطلاعات آن‌ها در دسترس است.

وی از توافقات صورت گرفته به منظور صدور پروانه دائم برای موکب‌های ایرانی خبرداد و خاطرنشان کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته، مقرر شده با همکاری عتبه کشور عراق، مقدمات صدور پروانه دائم برای موکب‌های ایران در عراق فراهم شود.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین در خصوص وضعیت موکب‌های برپا شده در مسیر مرز خسروی تصریح کرد: در شرایطی که در سال جاری، قرار شده بود مرز خسروی نیز به مرز‌های کشور اضافه شود، مجوز فعالیت موکب‌ها در مسیر این مرز صادر شد، اما به این دلیل که اجازه تردد از مرز خسروی صادر نشده، فعالیت موکب‌ها در این مسیر نیز متوقف شده است.

گودرزی تاکید کرد: پذیرایی در موکب‌های مرز خسروی صورت نمی‌گیرد و تلاش ما هدایت امکانات به سمت مرز مهران بوده است.