به گزارش افکارنیوز،

معصومه ابتکار در دیدار با سید محمد بطحایی وزیر  آموزش و پرورش که در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، با تجلیل از همکاری‌های سازنده آموزش و پرورش با معاونت امور زنان و خانواده در دوره ۴ ساله دولت تدبیر و امید خصوصا در موضوع آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: امید است این همکاری‌ها در دولت دوازدهم نیز ادامه یابد.

وی افزود: کتاب انسان و محیط زیست دستاورد بسیار بزرگی از همکاری‌های آموزش و پرورش و سازمان محیط زیست در دولت یازدهم است که تدوین آن در مدرسه می‌تواند شادی و نشاط و اشتیاق را در دانش آموزان نسبت به طبیعت ایجاد کند.

ابتکار گفت: راه اندازی شبکه تعاملی آموزش و پرورش کار بزرگ و ارزشمندی است که می‌تواند در آموزش حقوق شهروندی و همچنین تحکیم رابطه انسان و محیط زیست موثر باشد و از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کند.

وی ادامه داد: پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل درمناطق محروم یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد همکاری آموزش و پرورش و معاونت امور زنان و خانواده است و مهارت‌های ارتباطی نیز باید از طریق شبکه سینا، آموزش داده شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: بلوغ دختران و ارتباط با جنس مخالف از جمله موضوعاتی است که نیازمند آموزش علمی به مدیران، والدین و سپس دانش آموزان است که البته این آموزش باید به طرز صحیحی ارائه شود زیرا تصیمات غلط و رفتار‌های پر خطر، تخریب روحیه دانش آموزان را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: موضوعاتی مانند سلامت روحی و جسمی، مشکلات اسکلتی، اضافه وزن و کمبود ویتامین D. نیازمند همکاری سه جانبه امور زنان آموزش و پرورش، معاونت تربیت بدنی وسلامت و معاونت امورزنان و خانواده رئیس جمهوری است.

عضو کابینه تدبیر وامید، کم تحرکی را عامل اصلی بیماری‌ها در زنان ایرانی دانست و اظهار کرد: متاسفانه این معضل در همه رده‌های سنی جامعه زنان وجود دارد بنابراین وجود دبیر تربیت بدنی برای پایه‌های اول تا سوم دوره ابتدایی ضروری به نظر می‌رسد.

وی گفت: دربرخی شهر‌ها پارک ویژه بانوان وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای تحرک و ورزش بانوان است، اما در شهر‌هایی که این پارک وجود ندارد، پیشنهاد می‌شود شهرداری‌ها با استفاده از فضای مدارس در ساعات تعطیلی، شرایط ورزش دختران و زنان را فراهم کنند.

ابتکار اظهارکرد: در بحث آموزش در دوره ابتدایی تفاوتی بین دختران و پسران نیست و رتبه یک را داریم، اما در دوره متوسطه پوشش تحصیلی دختران کمتر از پسران است.

وی افزود: طرح آموزش دختران دانش آموز و معلمان ساکن حاشیه دریاچه ارومیه با هدف اصلاح مصرف آب در حال اجرا است.