به گزارش افکارنیوز،

بهنام سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور  با بیان اینکه آواربرداری طی دو مرحله انجام می‌شود، اظهار کرد: اولین مرحله عملیات  جستجو و نجات و خارج کردن مجروحان از زیر آوار زلزله کرمانشاه در حال انجام است و امدادگران از لحظات اولیه وقوع زلزله این کار را آغاز کردند و هنوز جستجوها تا یافتن آخرین نفر در دستور کار نیروهای امدادی قرار دارد و پس از اتمام عملیات نجات، مرحله آواربرداری و جمع آوری زباله‌های ساختمانی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون تمام امکانات مورد نیاز زلزله زدگان تأمین و ارسال شده است، افزود:با توجه به اینکه با کمبود چادر مواجه بودیم، هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مربوطه انجام شد و در نهایت 20 هزار تخته چادر تهیه و روز گذشته در مناطق زلزله‌زده توزیع شد.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور عنوان کرد: در حال حاضر تعداد  بسیاری از مجروحانی که با بالگرد به بیمارستان منتقل شده بودند در بیمارستان به سر می‌برند و همچنین حدود یک هزار و 200 تن از مجروحان زلزله از بیمارستان مرخص و 4 هزار و 800 تن از حادثه‌دیدگان نیز به صورت سرپایی درمان و مداوا شدند.

وی با بیان اینکه برخی از مجروحان طی دو مرحله با هواپیما به بیمارستان‌های تهران منتقل شدند، افزود: در مرحله نخست 145 تن و در مرحله دوم 180 تن از مجروحان زلزله با هواپیما به بیمارستان‌های تهران انتقال یافتند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه اسکان اضطراری زلزله‌زدگان انجام شده است، گفت: تعدادی از  افرادی که اسکان نداشتند نیز شب گذشته اسکان اضطراری داده شدند.