به گزارش ایسنا، در حالی که انفجار امروز در شرکت فولاد غدیر یزد باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از کارگران شد، هنوز وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره این اتفاق اظهارنظر رسمی نکرده است. در همین حال آخرین وضعیت حادثه امروز و دلایل رخ دادن آن را از مسئولان شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد جویا شدیم که آنها نیز در این باره ابراز بیاطلاع کردند. این در حالی است که انفجار امروز در شرکت فولاد غدیر در شهرک صنعتی یزد رخ داده است.

در همین حال محمد احرامیان - مدیرعامل یکی از شرکتهای فولادسازی استان یزد، درباره دلایل احتمالی انفجار امروز توضیح داد: این امکان وجود دارد که در بین مواد اولیه ذوب فولاد غدیر یزد مقداری مهمات جنگی غیرقابل استفاده مثل خمپاره و پوکه وجود داشته که از قبل چک نشده بوده و در هنگام کار منفجر شده است.

وی افزود: همچنین دلایل فنی دیگر نیز وجود دارند که ممکن است به دلیل رعایت نشدن آنها انفجار رخ داده باشد؛ از جمله این‌که مواد ذوب روی آب سرد ریخته شده باشد که این کار موجب وقوع سانحه می‌شود یا این‌که در کوره ترک خوردگی وجود داشته است.

وی تاکید کرد: ما به عنوان یکی از فولادسازان اگر در مواد اولیهمان برای ذوب، حتی مهمات جنگی چک شده نیز وجود داشته باشد آن محموله را پس میفرستیم. او با اشاره به اینکه وجود کارگران هندی در شرکت فولاد غدیر یزد اظهار کرد: متاسفانه به نظر میرسد توجه چندانی به وضعیت کاری این کارگران نشده است.