به گزارش ايسنا، سردار حسين ساجدينيا با اعلام خبر افتتاح پليس ۱۱۰ به صورت مستقل در تهران تا هفته آينده خاطرنشان كرد: قول داده بوديم پليس ۱۱۰ را به صورت مستقل عملياتي كنيم كه تمامي زيرساختهاي آن تكميل شده و تا هفته آينده افتتاح ميشود.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ مستقل‌شدن پلیس ۱۱۰ در تهران سبب افزایش سرعت پلیس و بهتر شدن کیفیت خدمات آن خواهد شد.

وی همچنین درباره رشوه‌گیری در مجموعه پلیس خاطرنشان کرد: تخلف نه تنها در ایران بلکه در همه کشورها و سازمان‌ها می‌تواند باشد اما باید توجه داشت که این موضوع حداقلی است که البته ما با این مقدار کم هم برخوردهای سنگینی خواهیم کرد.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه در حوزه پلیس بیشتر باید میزان خدمات را در نظر گرفت، تصریح کرد: من این موضوع را از این منظر بررسی می‌کنیم که آیا شهادت هنوز در مجموعه پلیس است؟ بیاید ببینیم ما در مجموعه پلیس کشور و تهران چقدر شهید می‌دهیم؟

به گزارش ایسنا، ساجدی‌نیا در بخش دیگری از سخنانش درباره آزاد شدن برخی از اراذل و اوباش دستگیرشده در طرح‌های پلیس پس از چندروز تصریح کرد: بیشتر این موارد در حوزه مباحثقضایی است و شاید بهتر باشد مسئولان قضایی خودشان بیایند و توضیح بدهند، اما قطعا آنها هم وظایف خود را انجام می‌دهند.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جلساتی که میان پلیس و مسئولان قضایی برگزار شده تعاملات خوبی نیز حاصل شده است.

ساجدی‌نیا با اشاره به طرح‌های پلیس در برقراری امنیت گفت: در بحثامنیت جامعه ۶۰۰ نقطه را مجهز به دوربین کردیم و قول دادیم که تا پایان امسال ۴۰۰ نقطه دیگر را نیز مجهز کنیم که تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد آن انجام شده است.

به گزارش ایسنا، رییس پلیس پایتخت با اعلام خبر تجهیز مطب پزشکان و داروخانه‌های شبانه‌روزی به سیستم آلارم خاطرنشان کرد: سیستم آلارم در کاهش سرقت موثر بود و این سیستم‌ها که به پلیس ۱۱۰ متصل هستند بسیار خوب جواب داده‌اند که ما آن را گسترش خواهیم داد.

ساجدی‌نیا اضافه کرد: در همین راستا اخیرا با مسئولان مجموعه‌های پزشکان و داروخانه‌های شبانه‌روزی کتبا مکاتبه کردیم و امیدوارم بتوانیم این ارتباط را نیز برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه پلیس فتا در تهران بزرگ فعال شده و در هفته آینده رسما افتتاح می‌شود افزود: از شهروندان می‌خواهم در صورت روبرو شدن با مشکل در فضای مجازی حتما با پلیس فتا ارتباط داشته باشند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به پیک کاری پلیس تصریح کرد: بعضی زمان‌ها وجود دارد که نسبت به سایر اوقات اتفاقات بیشتری رخ می‌دهد که این امر طبیعتا نیازمند این است که ماموران بیشتری اعزام شوند که به عنوان مثال در مورد نزاع و درگیری در محلات این موارد در ساعات ۵ و ۶ بعدازظهر بیشتر رخ می‌دهد.

به گزارش ایسنا، ساجدی‌نیا درباره کلانتری‌ها نیز گفت: اگر در کلانتری‌های ما برخورد ناشایستی با شهروندان صورت بگیرد آنان می‌توانند از طریق تماس با سامانه(۱۹۷) که تابلوی آن در تمامی کلانتری‌ها نصب شده آن را گزارش دهند و مطمئن باشند که سیستم بازرسی ما برخورد لازم را با این افراد در هر درجه و تیپی که باشند، انجام خواهد داد.

رییس پلیس پایتخت همچنین با بیان اینکه ماموران کلانتری‌ها برای چگونگی برخوردشان با ارباب‌رجوع تحت آموزش قرار گرفته‌اند، گفت: در بحثتکریم ارباب‌رجوع وضعیتمان نسبت به قبل خیلی بهتر شده و در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد افسران ارجاع را از خانم‌های همکار انتخاب کردیم چرا که این افراد عاطفی‌تر برخورد می‌کنند.

وی با اشاره به طرح امنیت محله‌محور گفت: تقریبا با ۳۷۵ نفر از دبیران شورایاران محلات تهران جلسه گذاشتم و از آنان خواستم که هرکجا شهروندان تهرانی مراجعه کردند و موردی داشتند آن را به ما منعکس کنند.

انتظارات ما از شورایاران محلات برآورده نشده است

رییس پلیس تهران بزرگ که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت با بیان اینکه هنوز انتظارات ما از شورایاران محلات برآورده نشده است، افزود: از این افراد می‌خواهم برابر مصوبه جلسه‌ای که داشتیم مسایل و مشکلات محله‌شان را سریع‌تر از طریق سیستم‌های مکاتبه‌ای و تلفن‌های تماس مستقیمی که در اختیارشان قرار دادیم به ما اعلام کنند و ما نیز گزارش کار را به آنان اعلام خواهیم کرد.

به گفته ساجدی‌نیا وی ماهانه نیز شخصا با بیش از ۲۰ نفر از دبیران دبیر شورایاری‌ها تشکیل جلسه دادم و گزارش‌های آنان را از محلات پیگیری می‌کنم.

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه وضعیت حجاب و پوشش نسبت به گذشته در وضعیت بهتری قرار دارد گفت: در رابطه با طرح امنیت اخلاقی و پوشش از ابتدای امسال در دو مرحله عملیات سنگین از ۴۵۰ واحد صنفی که گزارش شده بود لباس‌های نامناسبی را عرضه می‌کنند، بازرسی کردیم.

به گفته ساجدی‌نیا در راستای برخورد با تولیدکنندگان و فروشندگان لباس‌های نامناسب و دور از شأن شهروندان، پلیس به برخی از واحدهای متخلف تذکر داد و تعدادی را هم پلمپ کرد.

به گزارش ايسنا، فرمانده انتظامي تهران بزرگ با اعلام خبر برخورد پليس با شوهاي زيرزميني لباس گفت: چندروز پيش از محرم ماموران ما در يك شب از ۶۳ تالار پذيرايي بازديد كردند كه از اين ميان هشت مورد آنها مرتكب تخلف شده بودند.