به گزارش ايسنا، آيتالله محسني گركاني در ابتدا جلسه ديوان عالي كشور با قرائت آيه شريفه: ظهرالفساد في البر و البحر بما كسبت ايدي الناس گفت: از آيات قرآن و روايات ائمه معصومين عليهم السلام استفاده ميشود كه براي انسان دو حيات وجود دارد و للانسان حياتين، حياه الدنيا و حياه الاخره در آيات زيادي از قرآن كريم اين مفهوم به چشم مي خورد و هر دو حيات را خداوند زيبا و پاكيزه آفريده است.

وی افزود: در مورد زندگی زیبا و پاکیزه و حیات طیبه در آخرت بحثی نیست این مساله مورد بحثاست که در دنیا که خیلی نازیبایی‌ها وجود دارد، جنگ‌ها و خونریزی ها و فشارها و گرانی و بد اخلاقی ها و … وجود دارد، پس زیبایی دنیا و حیات طیبه دنیا کجاست؟

رییس دیوان عالی کشور بیان کرد: خدواند در آیه ۴۱ سوره مبارکه روم می‌فرماید «ظهرالفساد فی البحر و البحر بما کسبت ایدی الناس»، پیدایش زندگی خوب و بد را به گردن خود انسان‌ها انداخته که موجب خوبی و بدی زندگی می‌شوند.

وی ادامه داد: امروز در جهان آشکارا مردم را می‌کشند، حقوق مردم را از بین می‌برند ولی ادعای حقوق بشر انسان‌های مدرن و مدعی مخصوصا آمریکا و کشورهای غربی در دنیا طنین انداز شده است. همین اعمال آنها موجب شده که زندگی زیبا و حیات طیبه دنیا، نازیبا و زشت شده و انسان‌های دنیا را به تنگنا انداخته است. در حیات زیبای دنیا هیچ تردیدی نیست اما انسان‌های نابخرد و منحرف، دنیا را زشت و نازیبا و قانون آن را به قانون جنگل تبدیل کرده‌اند.

آیت الله محسنی گرکانی با اشاره به آیه شریفه «ولو اهل القری آمنوا و اتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الارض و لکن کذبوا فاخذنا هم بما کانو یکسبون» خاطر نشان کرد: از این صریح تر امکان ندارد که خداوند با انسان‌ها صحبت کند. اگر اهل زمین ایمان آورند و تقوا پیشه کنند مسلماً درهای برکات آسمان و زمین را به آنها می گشودیم ولکن تکذیب کردند پس آنها را به مجازات آنچه کسب می کردند رساندیم.

محسنی گرکانی خاطرنشان کرد: دروغ در زندگی انسان‌ها مثل سم است. خیانت به امانت‌های الهی و ظلم و ستم به بندگان خدا همانند غذای مسموم است. همانگونه که غذای مسموم انسان را بیمار و هلاک می‌کند ظلم، ستم و دروغ، انسان و جامعه را بیمار می‌کند و به هلاکت می رساند.

وی در ادامه و با انتقاد از آشکار شدن بعضی از گناهان در جامعه گفت: متاسفانه امروز صدها شبکه ماهواره‌ای ضداخلاقی و فساد انگیز وجود دارد که اصلا ‌قابل توصیف نیست و همه مرزهای اخلاقی و انسانی و خطوط قرمز را از بین برده است. یکی از خطراتی که امروز وجود دارد و آن ‌را خیلی قشنگ و زیبا هم جلوه می‌دهند ترویج آیین مزدک یعنی اشتراک در همه چیز، حتی در زن و همسر است که متاسفانه امروز این افکار پوچ توسط همین شبکه‌های مخرب در جهان ترویج می شود. امروز وظیفه مسوولان عالی رتبه، علما، نویسندگان، مصلحان و خصوصاً مراجع عظام تقلید و همه شخصیت های اثرگذار این است که مردم را متوجه این خطر کنند و به مردم آگاهی بدهند و خصوصاً جوان‌ها را که در معرض این خطر عظیم قرار دارند بیدار کنند.

رییس دیوان عالی کشور ضمن تشکر از نیروی انتظامی نسبت به انجام وظیفه قانونی خود در برخورد با ماهواره‌ها افزود: نیروی انتظامی در این خصوص نسبتاً فعال است اما با خشنونت و قوه قهریه به تنهایی نباید انتظار ریشه کنی این معضل را داشت، بلکه باید با تبلیغات و فرهنگ سازی و استفاده از سخنان آگاهی بخش شخصیت های موثر و تاثیرگذار با این پدیده برخورد کرد.

وي تصريح كرد: اين گناه اكنون آشكار شده و تبديل به گناهي جهاني شده كه توسط آمريكاي جهان خوار و كشورهاي غربي صورت مي پذيرد و زندگي زيباي دنيا را كه آفريده آفرينش است زشت و خراب کنند.