به گزارش مهر، دکتر علی محمد شاعری معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری کاهش آلودگی هوا در سازمان محیط زیست برگزار شد گفت: منابع آلاینده هوا در کشور به چهار دسته، سوخت، خودرو، صنعت و مصارف خانگی و تجاری و اداری تقسیم می شوند که از این بین حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد سهم آلایندگی هوا مربوط به خودروها بوده و به عبارتی ۸۰ تا ۸۵ درصد مربوط به فعالیتهای مصرف سوخت در خودرو و صنعت است.

به گفته وی، برای رعایت استانداردهای آلایندگی، در هریک از این چهار دسته منبع سازمان محیط زیست اقداماتی انجام داده که مهمترین آنها مدیریت سوخت کشور است.

عرضه سراسری سوخت با استاندارد یورو ۴ و ۵

شاعری اظهار داشت: با همکاری وزارت نفت اقدامات و هماهنگی هایی برای عرضه سوخت، با استاندارد یورو ۴ و ۵ از اواخر سال جاری و اوایل سال آینده صورت گرفته که از این سوخت تا پایان سال ۹۱ به تدریج بایستی سراسری شود.

به گفته وی، در حال حاضر در پالایشگاه اراک ۵۰ درصد سوخت با استاندارد یورو ۴ و ۵ عرضه می شود و تا پایان سال جاری و اوایل سال آینده در پالایشگاه های تهران، لاوان، آبادان، تبریز، اصفهان و بندرعباس عرضه سوخت با استاندارد یورو ۴ عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه غلظت گوگرد در سوخت با استاندار یورو ۲ در حال حاضر برابر ۷ هزار ppnاست، افزود: با رعایت استاندارد یورو ۴ این مقدار به ۵۰ ppnکاهش پیدا می کند که به نوبه خود تحول عظیمی در کاهش آلاینده هاست.

ارتقا کیفیت استاندارد آلایندگی خودروها از ابتدای سال ۹۱

شاعری تصریح کرد: اقدام دیگر سازمان محیط زیست برای کاهش آلاینده ها ارتقا کیفیت استاندارد آلایندگی خودروها از ابتدای سال ۹۱ است که از ابتدای این سال تمام خودروهای وارداتی بایستی استاندارد یورو ۵ و خودروهای تولید داخل استاندارد یورو ۴ و موتور سیکلت ها استاندارد یورو ۳ را رعایت کنند.

معرفی نمونه خودروهای تولید داخل با استاندارد یورو ۴

وی با بیان اینکه در حال حاضر جدول زمانبندی رعایت استانداردها را به همه خودروسازان اعلام کرده ایم، یادآور شد: تا هفته هوای پاک نمونه خودروهای تولید داخل با استاندارد یورو ۴ در شرکت های ایران خودرو و سایپا رونمایی می شود.

الزام خودروهای خارجی به رعایت استاندارد یورو ۴

به گفته وی، از ابتدای سال آینده ۱۰۰ % خودروهای برند خارجی که در داخل مونتاژ می شوند مانند ماکسیما، مزدا، پژو و تندر بایستی استاندارد یورو ۴ را رعایت کنند. همچنین خودروهای ملی که بیش از ۵۰ درصد قطعات آنها که در داخل تولید می شوند از ابتدای فروردین سال آینده تا سی ام شهریور سال ۹۱ به تدریج از ۵ درصد تا ۱۰۰ درصد یعنی ماهیانه حدود ۲۰ درصد بایستی استاندارد یورو ۴ را رعایت کنند.

وجود ۴ هزار و ۱۵۷ صنایع آلوده در کشور

وی از دیگر اقدامات سازمان محیط زیست در جهت کاهش آلودگی هوا را رفع آلودگی صنایع آلاینده نام برد. در حال حاضر حدود ۴ هزار و ۱۵۷ صنعت آلوده در کشور وجود دارد که تا هفته هوای پاک بایستی ۲۰ درصد این صنایع یعنی حدود ۱۰۰۰ واحد رفع کامل آلاینده ها را در دستور کار خود داشته باشند و مابقی آنها تا پایان سال ۹۱ به طور کامل رفع آلودگی کنند.

معاون انسانی سازمان محیط زیست با بیان اینکه صنایع گرمایشی یا سرمایشی مجتمع های مسکونی و اداری سهم ۱۰ تا ۱۵ درصد در تولید آلاینده های هوا دارند، گفت: با همه ارگان های مربتط از جمله سازمان نظام مهندسی، سازمان بهینه سازی استانداردهای سوخت، وزارت صنایع، سازمان شهرداری و دهیاری، وزارت کشور و وزارت نفت هماهنگی های لازم انجام شده تا بر این تأسیسات و نصب و بکارگیری آنها مهندسین ناظر کنترل کامل در جهت کاهش آلاینده ها داشته باشند.

شاعری تصریح کرد: با همه صنعت گران در بخش تولید خودرو و لوازم خانگی رایزنی هایی برای رعایت استانداردهای ملی و بین المللی صورت گرفته است و در این خصوص چند قانون تصویب شده، چند برنامه تدوین شده و هم دستورالعمل ها ابلاغ شده است.

عرضه ۶۰ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ۴

شاعری با بیان اینکه تا پایان سال ۹۱،۶۰ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۴۰ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو ۴ عرضه می شود، افزود: با عرضه این ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت استاندارد، گام بزرگی در جهت کاهش آلودگی هوا برداشته می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حدود ۷۰ درصد از راندمان تولید تبدیل به انرژی و مابقی آن تبدیل به گازهای آلاینده می شود، گفت: در این بین گازهایی مانند گوگرد، مونواکسیدکربن، نیتروژن و اوزون مهمترین منابع آلاینده ای است که توسط خودروها تولید می شود، اما سهم خودروها در تولید ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمتر از سایر بخش هاست.

وجود ۴ میلیون خودرو فرسوده در سطح کشور

معاون محیط انسانی سازمان محیط زیست با بیان اینکه در مجموع حدود ۴ میلیون خودرو فرسوده در سطح کشور وجود دارد، افزود: در حال حاضر از این تعداد ۱ میلیون و ۱۷۰ هزار خودرو فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج شده است.

تصویب طرح جامع کاهش آلودگی هوا در ۳۳ محور

وی با اشاره به تصویب طرح جامع کاهش آلودگی هوا در ۳۳ محور افزود: منتظر تصویب نهایی کمیسیون زیربنایی دولت هستیم که امیدواریم تا هفته هوای پاک این طرح ابلاغ شود.

وی توسعه حمل و نقل عمومی، گسترش فضای سبز شهری، ساماندهی صنایع، کنترل منابع آلاینده و تعریف محدوده فعالیت صنایع در کلانشهرها را از محورهای طرح جامع کاهش آلودگی هوا اعلام کرد.

به گفته وی، در حال حاضر محدودیت فعالیت صنایع در کلانشهرهای اصفهان، تهران و کرج تعریف شده و بعد از ابلاغ مصوبه طرح جامع کاهش آلودگی هوا در شهرهای اراک، اهواز، تبریز، و شیراز نیز این محدوده تعریف می شود.

وی توسعه مراکز معاینه فنی خودروها و کاهش عمر خودروهای اسقاطی را از دیگر محورهای برنامه جامع کاهش آلودگی هوا، اعلام کرد.

شاعری افزود: مدیریت سوخت، هدفمند کردن یارانه ها و سهمیه بندی کردن خودروها که از محورهای طرح جامع قبلی کاهش کاهش آلودگی هوا بود منجر به کاهش ۲۰ درصدی آلودگی هوا در حال حاضر نسبت به سال ۸۶ شده است.

سازمان محیط زیست تنها مرجع رسمی اعلام تعداد روزهای سالم و ناسالم

وی با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست مرجع رسمی اعلام چگونگی رعایت استانداردها توسط دیگر دستگاه ها است، گفت: همچنین سازمان محیط زیست تنها مرجع رسمی اعلام تعداد روزهای سالم و ناسالم در کلانشهرهایی مانند کلانشهر تهران است.

وی در حال حاضر با وجود اینکه تعداد خودروها نسبت به سالهای پیش از اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوا حدود ۵ برابر شده است، اعلام کرد: اما به غیر آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون که به هیچ وجه ارتباطی با خودروها ندارد، میزان سایر آلاینده ها یا ثابت شده و یا کاهش چمشگیری داشته است.

به گفته وی تولید آلاینده ذرات معلق که در حال حاضر مهمترین عامل ناسالم شدن هوای تهران است به دلیل فعالیت های بیابان زایی، جنگل زدایی و فعالیت های عمرانی شبانه بدون رعایت استانداردها، ایجاد شده و ربطی به استاندارد خودروها و سوخت ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با اینکه در پدیده اینورژن قرار داریم، سرعت وزش باد در تهران بسیار کم است، به غیر از شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون میزان بقیه آلاینده ها پایین تر از حد استاندارد است.

هوای تهران در ۲۶۷ روز از سال ۹۰ در شرایط سالم و پاک قرار داشته است

به گفته شاعری، در حال حاضر در سال ۹۰ تعداد روزهای سالم و پاک مجموعاً ۲۶۷ روز بوده، تعداد روزهای ناسالم ۳ روز و تعداد روزهای بسیار ناسالم یک روز بوده است، این در حالیست که در سال ۸۹ تعداد روزهای سالم و پاک مجموعاً ۲۳۷ روز بوده است. بنابراین روزهای سالم و پاک در سال جاری تاکنون نسبت به سال گذشته ۳۰ روز افزایش یافته است.

به گفته وی نتایج نشان می دهد که اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوا در ده سال اول دستاوردهای خوبی داشته که البته کافی نیستند که امیدواریم در ده سال دوم بتوانیم به استانداردهای روز دنیا برسیم.

وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آمارهای ضد و نقیضی در خصوص تعداد کشته شدگان بر اساس آلودگی هوا از سوی ارگان های مختلف، مانند بهشت زهرا و وزارت بهداشت اعلام می شوند، گفت: تاکنون گزارش رسمی از وزارت بهداشت که تنها مرجع قانونی اعلام آمار تلفات بر اثر آلودگی هواست، دریافت نکرده ایم و دیگر آمارها را نه تأیید می کنیم و نه رد می کنیم.

وی با اشاره به این که تنها ۳۱۰ نفر و یا ۴ هزار نفر تحت تأثیر آلودگی هوا نیستند، بلکه همه مردم ایران تحت تأثیر آلودگی هوا بوده و تاکنون ۷۰ تا ۷۵ نوع بیماری موثر از آلودگی هوا و آلودگی زیست محیطی شناسایی شده اند.

شاعری تصریح کرد: وزارت نفت برای رعایت استاندارد سوخت تاکنون بیش از ۱۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده که ۱۰ میلیارد آن در حال حاضر هزینه شده است.

به گفته وی سازمان محیط زیست در حال حاضر واحدهای صنعتی بزرگ مانند سایپا را به صورت لحظه ای پایش می کند که این اقدامات در کاهش آلایندگی این شرکت ها بسیار تأثیرگذار بوده است.